Ernak: Oyuncularımız uzun arayı iyi değerlendirmiş - BasketFaul.com

Ernak: Oyuncularımız uzun arayı iyi değerlendirmiş

12-08-20 20:49
Darüşşafaka Tekfen Koçu Selçuk Ernak, iki  Euroleague takımı; Anadolu Efes ve Fenerbahçe'nin dışında Galatasaray, Telekom, Karşıyaka ve Bahçeşehir'in de bütçeleriyle diğer takımlardan ayrıldıklarını söyledi.

Diğer bütün takımların birbirlerine yakın bütçelere sahip olduklarını ifade eden Ernak, "Basketbol bütçe büyüklüklerine göre kağıt üzerinde oynanan bir oyun değil. İyi çalışan, takım karakterini yakalayanlar, yukarıdaki grubu delmeye çalışacak." dedi.

Pandeminin de etkisiyle ligin bu sezon çok zor geçeceğini öne süren Ernak şöyle devam etti:
"Virüs salgını nedeniyle ligin nasıl akabileceği konusunda tereddütlerim ve korkularım var. Ligi bir şekilde kontrol etmek mümkün olsa da, Avrupa Kupaları'nın oynanabilmesi daha zor olacak. Salgının olumlu ya da olumsuz gelişimi, uçuşlara izin verilip verilmeyeceği, ülkelerin bazı başka ülkelerden girişlere yasak koyabileceği olasılığı herkesin aklından geçen ve basketbolu tehdit edebilecek faktörler. Sezon başlayabilir ama nasıl sürdürülebileceği bir soru işareti olarak bekliyor."

Ernak, İsrail Ligi'nin geç bitmesi yüzünden izin verilen Andrew Andrews dışında tam takım çalışmaya başladıklarını ve oyuncuların uzun boşluğa karşın fiziksel olarak iyi durumda geldiklerini ifade etti. 

Yorumlar Okunma: 1470