NBA'de play-off eşleşmeleri belli oluyor - BasketFaul.com

NBA'de play-off eşleşmeleri belli oluyor

10-08-20 14:54
Orlando'da play off şansı bulunan 22 takım arasında başlayan ligin sonuna yaklaşılırken, yoluna devam edecek takımların çoğu belli oldu.

DOĞU
Doğu Konferansı'nda  play off'lara kalan 8 takım netleşti, dokuzuncu Washington ise sekizinci Orlando ile arasındaki galibiyet farkı 7'ye çıkınca şansını yitirdi.

Belli olan eşleşmeler:
1. Milwaukee Bucks-Orlando Magic
2. Toronto Raptors-Brooklyn Nets
3. Boston Celtics-Indiana Pacers veya Philadelphia 76rs  
4. Miami Heat-Indiana Pacers veya Philadelphia 76rs 

BATI
Los Angeles'ın birinciliği, Dallas Mavericks'in yedinciliği garanti. Play off'a kalması kesinleşen diğer takımlar Los Angeles Clippers, Denver Nuggets, Houston Rockets, Oklahoma City Thunder, Utah Jazz. 

Son takım Memphis Grizzlies, Portand Trail Blazeres, San Antonio Spurs veya Phoenix Suns olacak. Statüye göre aralarındaki fark 5 galibiyetten az olduğu için ligin sekizincisi ile dokuzuncusu play-in oynayacak, sekizinci sıradaki takım 1 galibiyet, dokuzuncu sıradaki takım 2 galibiyet alıırsa play off'a kalacak. New Orleans Pelicans ile Sacramento Kings ise elendi.

Play in ilk maçı Cumartesi günü oynacak, sekizinci sıradaki takım kaybederse Pazar günkü maç play off'un son takımı için karar verici nitelikte olacak.

Play off'lar  ise Salı günü start alacak ve 7 maç üzerinden oynayacak eşleşmelerde 4 galibiyeti bulanlar turu geçecek. 

Yorumlar Okunma: 1394