Ben Simmons'tan Philadelphia'ya kötü haber - BasketFaul.com

Ben Simmons'tan Philadelphia'ya kötü haber

09-08-20 09:12
Philadelphia 76’ers’ın yüzü bugünlerde çok asık, çünkü genç yıldızları bıçak altına yatacak! Önceki gün Washington Wizards’I yenerlerken sol dizinden sakatlanan Ben Simmons’ın ilk yapılan tetkiklerinde önemli bir bulguya rastlanmamış, kısa sürede parkelere döneceği öngörülmüştü. Ancak yapılan detaylı incelemelerde diz kapağının (patella) kısmen kırık olduğu ve kesinlikle cerrahi müdahele gerektiği ortaya çıktı. Ben’in dizindeki serbest dolaşan kemik parçacıklarının artroskopi ile temizlenmesi gerekiyor. Simmons’ın yokluğunda Al Horford tekrar ait olduğu power forvet pozisyonuna döndü ve ilk beş başladığı Orlando’yu yenerlerken 21 sayı ve 9 ribaund ile oynadı.

Doğu Konferansı’nda play-off mücadelesi veren ve şu an 6. sırada olan 76’ers başarılı olmak istiyorsa başta Joel Embiid olmak üzere herkesin oyununu bir üst boyuta taşıması gerekiyor. Nitekim son maçta guard Alec Burks bu çağrıya kulak verdi ve 22 sayılık sağlam bir performans gösterdi. Furkan’ın bu gelişmeyi kendisi için bir avantaja çevirip çeviremeyeceğini merakla izliyor olacağız. Tabii burada son söz HC Brown’ın olacak ama 17 dakika süre aldığı Magic maçında Furkan 4 sayı attı ve pek olumlu izlenim bırakamadı.

Müthiş bir savunmacı, harika bir saha görüşü ve rakipsiz bir transition oyuncusu olan Ben’i Philly play-off’larda çok arayacak bence.

Çok İlginç Bir Transfer Söylentisi

NBA transfer ortamında yeni bir transfer dedikodusu kulağımıza geldi, buna göre Cleveland Cavaliers sezon bitiminde Philly’e Simmons karşılığında çok sağlam bir paket önerecekmiş! LeBron sonrası gençleşme hareketine başlayan ve draft pick haklarını cebine dolduran Cleveland bu paketin içine çaylak guard’ları Darius Garland ve 2022’ye ait iki adet birinci round draft pick koymayı planlıyormuş. (Simmons 2016 draftinde ilk oyuncu olarak seçilmişti ve 3 sezondur 16.4 sayı, 8.3 ribaund ve 8.0 asist ortalamaları ile oynuyor).

Biraz da Philly organizasyonu görüşlerimizi belirtelim. 2010 yılında Houston Rockets’ta Genel Müdür Daryl Morey’in yardımcısı olan Sam Hinkie 2013-16 yılları arasında 76’ers’ın yöneticiliğini yaptı ve ‘process’ dediği yöntemle kelimenin tam anlamıyla ortalığı birbirine kattı! ‘İleri İstatistiği’ basketbola sokan kişi olarak tanınan Hinkie’den önceleri genius olarak bahsedildi, ilk sıralardan draft haklarını toplayabilmek için takımın aldığı yenilgileri hiç umursamadı ve dönemi boyunca Philadelphia NBA’de alay konusu oldu. Yaptığı oyuncu transferleri ise ağızları açık bırakacak cinstendi. Philly’den gelip geçmeyen oyuncu neredeyse yoktu, her hafta bir transfer yapılıyordu.

Sonunda bu gelişmeler NBA yönetimini bile rahatsız etti ve Hinkie’nin yerine Jerry Colangelo’yu getirdiler.(Onun ayrılış hikayesi de çok ilginçtir ama bir başka sefere artık). Şimdilerde GM koltuğunda eski power forvet Elton Brand oturuyor, ama bizce işler yine iyi yürümüyor, takımda zehirli bir hava var. Jimmy Butler bile Miami Heat’e bu yüzden kaçtı sanırız. Önce -bu sezon alınacak sonuca göre- head coach’un gitmesi gerek, kendisine yeteri kadar şans verildi, beki de Embiid-Tobias Harris-Simmons üçlüsünden biriyle de vedalaşma zamanı geldi. 

Yorumlar Okunma: 1283