17 yıl sonra ilk buluşma olasılığı... - BasketFaul.com

17 yıl sonra ilk buluşma olasılığı...

04-08-20 17:01
TÜBAD'ın 18-20 Eylül'de Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenleyeceği turnuvaya Anadolu Efes ve  Darüşşafaka Tekfen'in dışında Fenerbahçe Beko ve Galatasaray Doğa Sigorta'nın katılacak olması akıllara şu soruyu getirdi? Galatasaray ile Fenerbahçe resmi maçlar hariç en son ne zaman bir hazırlık maçı veya turnuvada karşı karşıya geldi?

Son yıllarda Fenerbahçe rakibine göre daha güçlü kadrolar kurdu... Geçmişte de Galatasaray'ın Fenerbahçe'den daha iyi olduğu sezonlar vardı... Ama iki taraf da ezeli rakibine kaybetme tedirginliği ile birbirleriyle özel maç yapmaktan kaçındılar. Hazırlık maçları genelde takımların maksimumlarını denemeden, savunmada ve hücumda düzenlerini oturtma sürecidir. Ama herkes biliyor ki sahada Galatasaray ve Fenerbahçe varsa her şey unutulur, kazanma güdüsü hazırlık amacının önüne geçer...

İki takımın son defa ne zaman özel maç oynadığı konusunda yaptığımız araştırmada karşımıza 4 Eylül 2003 tarihi çıktı. Ezeli rakipler Başekent Kupası'nda karşılaşmış ve Galatasaray 62-48 galip gelmiş.

Şimdi 17 yıl sonra yeniden bir ihtimal var... İki takım da büyük olasılıkla ilk gün başka rakiplerle oynayacaklar... Ancak ikisi de kazanır, ya da kaybederse son gün birbirlerine rakip olacaklar... Bakalım o buluşma 17 yıl sonra gerçekleşecek mi? 

Yorumlar Okunma: 2571