Uğur Özmen: TBL'de de mali kriterler uygulanmalı - BasketFaul.com

Uğur Özmen: TBL'de de mali kriterler uygulanmalı

04-08-20 15:24
Finalspor Genel Menajeri Uğur Özmen, geçmişte olduğu gibi denk bütçe ile yola çıktıklarını söylerken, pandeminin de etkisiyle ekonomide meydana gelen daralmaya rağmen oyuncu fiyatlarının artmasına anlam veremediğini ifade etti.

BSL'de bütün takımların bütçelerini düşürürken, TBL'de fiyatların artığını ifade eden Özmen, mali kriterlerin TBL'de de uygulanması gerektiğini vurguladı.

Özmen'den pasajlar..
* Biz Finalspor olarak bugüne kadar verdiğimiz sözleri tuttuk ve bundan sonra da böyle olacak. Ancak ekonomik sorunlar bütün ülkeyi etkilemişken TBL'de rakamlar çok yüksek. BSL takımlarının tamamı bütçelerini düşürdü. Demek ki pandemi ve ekonomik sorunlar TBL'ye uğramamış.
* Ben bir Finalsporluyum ama bunun da ötesinde bir basketbol insanıyım. Geçmişte sayısız kulüp ekonomik yönden tıkanınca kapanıp gitti. Yöneticiler transfer yaparken kulüplerinin geleceğini, sürdürülebilirliğini düşünmelidir. Aksi halde sadece onlar değil, bizler de üzülürüz. 
* Biz geçen sezonki bütçemizi koruduk, ayağımızı yorgana göre uzattık ve sonuçta kendi oyuncularımızı tutamadık. Piyasa reel olmayan, mantıksız rakamlar üzerine kuruldu. Bizim garanti paramızı beğenmeyip riskli kulüplere gidenleri anlamakta zorlanıyorum. İnşallah yanılırım ama bu rakamlar yüzünden yolda çok lastik patlar.

* Bu ligin marka değerinin ve güvenirliğinin yükselmesi için BSL'de olduğu gibi mali kriterler uygulanmalı ve herkesin ayağı yere basmalı. 

Yorumlar Okunma: 1554