Euroleague koçlarından eğlenceli söyleşi - BasketFaul.com

Euroleague koçlarından eğlenceli söyleşi

25-07-20 12:18
Turkish Airlines EuroLeague’in resmi YouTube sayfası aracılığıyla eğlenceli bir video, basketbolseverler ile paylaşıldı.

Bu videoda bu yaz yaşanan farklı gelişmelere göndermeler yapılırken ligin önemli isimlerini Anadolu Efes, Olimpia Milano, Real Madrid, CSKA Moskova ve Maccabi Tel Aviv koçları Ergin Ataman, Ettore Messina, Pablo Laso, Dimitris Itoudis ve Ioannis Sfairopoulos’u “2019-20 sezonunun şampiyonu kim olmalı?” şeklinde hararetli bir tartışmaya tutuşurken görüyoruz.


Keza Sarunas Jasikevicius ise video konuşma esnasında arka planda eşyalarını toplayıp valizini hazırlarken görülüyor. Messina ise kadrosuna önemli yıldızları dahil ederken görülüyor videonun başında.

“Şampiyon kim olmalı?” sorusuna her koç farklı bir yanıt verirken Ataman’ın yanıtı “Tabii ki kolayca karar verebiliriz. Normal sezonu lider tamamlayan takım şampiyon olmalı” şeklinde oluyor. CSKA Moskova baş antrenörü Itoudis’in “İstanbul’da sizi yendiğimizi unutma” şeklindeki yanıtına Ataman “Moskova’daki maç ne olacak?” karşılığını veriyor.

Bu mizahi videonun neticesinde koçlar bu sezon için şampiyon belirlemenin yanlış olacağı, gelecek sezon mücadeleye dönüleceği konusunda fikir birliğine varıyor.

Videonun sonunda ise Fenerbahçe Beko’nun eski baş antrenörü Zeljko Obradovic, “görüşme sona erdikten sonra” kameranın karşısına geçiyor. Bir anlamda efsanevi koçun ayrılığına da böyle bir gönderme yapılıyor. (Eurohoops)

Yorumlar Okunma: 1952