Steven Adams: Burası Suriye değil - BasketFaul.com

Steven Adams: Burası Suriye değil

21-07-20 08:37
2020 Mart ayının ikinci haftası içerisinde Coronavirüs nedeniyle NBA’in durmasının ardından aylar boyu dünyanın en üst düzey basketbol liginde herhangi bir hareketlilik yaşanmadı ancak nihayetinde “Orlando fanusu” fikrinin ortaya çıkmasının ardından belirlenen 22 takımın izole edilmesiyle ligin Temmuz sonu-Ağustos başında geri döneceği açıklanmıştı.

Neticede fanus fikri hayata geçirildi ve yaklaşık 2.000 kişi Orlando’da NBA için yaratılan bu fanusta izole edildi. Öte yandan birçok basketbolcunun bu konuda “ailelerden uzak olma” veya “karantina altında hayatlarını sürdürme” gibi farklı sebeplerle bu fanus fikrinden şikayetçi olduklarını, hatta kimi oyuncuların farklı sebeplerle gitmemeyi tercih ettiğine tanıklık ettik.

Bununla birlikte Oklahoma City Thunder‘ın yıldız pivotu Steven Adams’ın bu konuda duruşu biraz farklı. ESPN.com’dan Royce Young’ın haberine göre Adams, “fanusta yaşam” konusundaki fikirlerini şöyle dile getirdi:

“Bir şeyi açıklığa kavuşturalım: Burası Suriye değil. O kadar da zor değil… Tatil köyünde yaşıyoruz yahu. Herkes şikayet edecektir, herkesin kendi tercihleri olur, çok da ciddi bir konu değil. Ara ara yemekler kuru oluyor, o kadar.” (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 3645