Fenerbahçe'den açıklama: Enes Kanter denilen şahıs... - BasketFaul.com

Fenerbahçe'den açıklama: Enes Kanter denilen şahıs...

19-07-20 18:36
Fenerbahçe, kulübün resmi internet sitesinden Enes Kanter'le ilgili açıklama yaptı. Açıklamada "Terör örgütleri ile yan yana anılmış bu şahısla kulübümüzün ne şu aşamada ne de gelecekte herhangi bir ilişkisi olmamıştır." denildi.

Enes Kanter bir gün önceki paylaşımında, NBA'deki diğer Türkler; Furkan Korkmaz, Cedi Osman ve Ersan İlyasova'nın kendisiyle konuşmaya çekindiklerini belirtmiş, bugün ise "Eski kulübümden arayaım soranım eksik olmuyort. Sağolun, yalnız bırakmıyorsunuz. Canım takımım, tek aşkım Fenerbahçe" ifadelerini kullanmıştı.

Fenerbahçe'nin açıklaması:
"Enes Kanter isimli şahıs, sosyal medya hesaplarından ilk olarak 1 Haziran 2020 tarihinde, ikinci olarak ise bugün, yine aynı cümlelerle bazı paylaşımlarda bulunmuştur.

Kısa bir süre içinde aynı cümlelerle iki kez yaptığı, kulübümüzü ilgilendiren ve amacı bizce meçhul paylaşımlarına yönelik açıklığa kavuşturmamız gereken bir hususta kamuoyunu bilgilendirmek isteriz.

Ülkemize ve bayrağımıza sadakatsizlik eden, ismi terör örgütleri ile yan yana anılmış ve kulübümüzden ayrıldığı dönemde davranışları camiamızca çok iyi bilinen bu şahısla kulübümüzün ne şu aşamada ne de gelecekte herhangi bir ilişkisi olmamıştır, olamaz.

Bu vesile ile bir kez daha belirtmek isteriz ki; 

Kulübümüzün kapıları kendisine ve kendisi gibilere sonsuza dek kapalıdır ve öyle kalacaktır. 

Fenerbahçe Spor Kulübü" 

Yorumlar Okunma: 3856