Trinchieri: Kriz var diyorlar, büyük kontratlar imzalıyorlar - BasketFaul.com

Trinchieri: Kriz var diyorlar, büyük kontratlar imzalıyorlar

17-07-20 15:39
Bayern Münih’in yeni koçu Andrea Trinchieri, 2020 yazında Turkish Airlines EuroLeague kulüplerinin yaptığı hamlelerin kendisini şoka uğrattığını dile getirdi.

Alman devinin hocası olarak açıklanan Trinchieri, kulübün resmi YouTube kanalına verdiği röportajda açıklamalarda bulundu.

Bayern’in gelecek sezon EuroLeague’de mücadeleci olmak için farklı bir rota belirlemesi gerektiğini kabul eden Trinchieri, diğer takımların hamleleri ile ilgili ise şu ifadeleri kullandı:

“Biraz şoka uğramış durumdayım. ‘Kriz var, kriz var, kriz var, para yok, umut yok’ diyorlar. Sonra bakıyorsunuz, bomba! Bir sürü büyük anlaşma, büyük isim, büyük kontratlar… Bizim farklı bir yol, farklı bir yön seçmemiz gerekiyor. Bu, mücadele etmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Bazı şeyleri yapmamızın farklı yolları var. Takımın yeni görüntüsü için sabırsızlanıyorum. Önce kağıt üzerinde göreceğiz. Daha sonra kağıt üzerindekini sahaya yansıtmam gerekecek. Oynamak istiyorum. Rakip daha mı iyi olacak? O zaman ellerini sıkıp yolumuza bakarız. Şimdilik en iyisinin hayalini kuruyorum.”

Bir dönem kendisini “ayrıntı delisi” olarak nitelendiren Trinchieri, ayrıca gerekli bir değişim yaşadığını ve yeni basketbol gerçekliğine uyum sağlamak için bu değişikliği yaşadığını dile getirdi. (Eurohoops)

Yorumlar Okunma: 2225