Ertuğrul Erdoğan: Kaldığımız yerden devam - BasketFaul.com

Ertuğrul Erdoğan: Kaldığımız yerden devam

14-07-20 22:30
Zalgiris'ten gelen teklifi, sürecin uzaması nedeniyle değerlendirmekten vazgeçen ve 10 gün önce ile 1+1 yıllık sözleşme imzalamış olan  Galatasaray Koçu Ertuğrul Erdoğan, resmi internet sitesine verdiği röportajda "Kaldığımız yerden devam." dedi.

Erdoğan şöyle konuştu:

"Galatasaray'a geldiğim günden bu yana, kulübün köklerinde var olan basketbol kültürünü yeniden canlandırmaya çalıştık. Bunun ilk adımı neydi? Kendini ispat etmeye niyetli; her daim takım başarısını ön plana koyan, iyi karakterde oyunculardan kurulu bir yapı oluşturmak... Bugün itibarıyla pek çok oyuncumuzun EuroLeague takımlarıyla anlaştığını ya da anlaşmak üzere olduğunu görüyorum. Sportif açıdan rekabetçi kalıp bir yandan da Galatasaray'ı böyle bir cazibe merkezi hâline getirmek bizim için önemliydi. Yeni sezonda da bu yapının üstüne koyarak devam edeceğiz. Transferlerimiz de en kısa zamanda açıklanacak. Hep birlikte, kaldığımız yerden devam!" 

Basketfaul'un notu: Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in rahatsızlığı, basketbol şube yönetimindeki değişiklik, bildiğimiz kadarı ile koçun staffın haklarıyla ilgili verdiği mücadele nedeniyle Ertuğrul Erdoğan'ın kulübüyle yeniden sözleşmesi zaman aldı ama 10 gün kadar önce anlaşma sağlandı. Galatasaray, Ertuğrul Erdoğan'la ilgili açıklamayı çok gecikmeli olarak yapınca bazılarının aklına Erdoğan'ın Zalgiris konusundan yararlandığı gelmiş. Oysa Ertuğrul Erdoğan anlaştıktan çok sonra gelen teklifi düşünürken, yönetimi de anında bilgilendirdi ve onların bilgisi dahilinde süreci yürüttü. İşin uzaması sonunda da Galatasaray'ın zarar görebileceği çekincesi ile Zalgiris'in önerisini gündeminden çıkardı. Son derece dürüst ve şeffaf davrandı, kendisine duyulan saygıyı artırdı.

Yorumlar Okunma: 1583