Ertuğrul Erdoğan: Süreç uzadı, Galatasaray zarar görebilir, kulübümde kalıyorum - BasketFaul.com

Ertuğrul Erdoğan: Süreç uzadı, Galatasaray zarar görebilir, kulübümde kalıyorum

14-07-20 07:33
Zalgiris'ten teklif alan Ertuğrul Erdoğan sürecin uzaması sonucu Galatasaray'ın zarar görebileceği gerekçesiyle kulübünde kalmaya karar verdiğini belirtti ve süreç içinde kendisine anlayış gösteren Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'e teşekkür etti.

Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

"Geride kalan birkaç günde Avrupa'nın en önemli basketbol ülkelerinden Litvanya'nın köklü kulübü Zalgiris ile görüşme halindeyim. Bu çapta bir organizasyon tarafından istenmek, Sarunas Jasikevicius gibi bir figürden sonra Zalgiris'te başantrenörlük pozisyonu için düşünülmek benim adıma büyük gurur kaynağıydı.

Avrupa'daki her antrenörün hayali bir gün Euroleague'de çalışmaktır. Ben de aynı kanaatteyim. Zalgiris'in ilgisi gerek Euroleague'de başantrenörlük yapabilmek için, gerekse de ülkemi yurt dışında bir takımda temsil edebilmek açısından çok heyecanlandırmıştı.

Bu süreçte benden desteğini esirgemeyen ve her konuda yardımcı olmaya çalışan başkanımız ayın Mustafa Cengiz'e çok teşekkür ederim.

Zalgiris yöneimiyle yaptığımız görüşmelerin ardından sürecin git gide uzamasıyla iki yıldır büyük emek verdiğim ve halihazırda başantrenörü olduğum Galatasaray'ın yaklaşan sezon içi kadro yapılandırmasının zarar görme ihtimali belirdi. Bu sebeple kulübümün menfaatlerini düşünerek bir karar vermeliydim.

Başkan sayı Motiejunas'a göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür etmekle birlikte, gelecek sezon Galatasaray'daki görevime devam edeceğimi kamuoyuna duyurmak isterim.

Bu süreçte başta büyük Galatasaray taraftarı olmak üzere Türk Basketbol kamuoyu ve tüm basketbolseverlerden aldığım destek mesajlarından ötürü de çok mutluyum. Eksik olmayın.

Gelecek sezon kaldığımız yerden devam." 

Yorumlar Okunma: 3131