Renda: Fenerbahçe taraftarının içi rahat olsun - BasketFaul.com

Renda: Fenerbahçe taraftarının içi rahat olsun

08-07-20 12:45
Fenerbahçe Beko’nun Takım Menajeri Cenk Renda, Sports TV’de Levent Yavuz’un sunduğu programa konuk olarak Obradovic’in takımdan ayrılık süreci, Igor Kokoskov’un takımın başına geçmesi ve Sarunas Jasikevicius ile yapılan görüşmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Renda, şu anda Sacramento Kings’te yardımcı antrenörlük yapan Igor Kokoskov ile planlama sürecini nasıl ilerleteceklerini anlatırken, “Obradovic’e verdiğimiz destek ve güveni tribünler olarak, Fenerbahçe Camiası olarak Igor’a da vermemiz gerekiyor. Igor’un da bize yaşatacağı zaferlere emin adımlarla gideceğini düşünüyorum. O da çok hırslı bir koç. 

Fenerbahçe Beko olarak son zamanlarda çıkışa geçmiştik. Çok güzel günlere tekrar geri döneceğimize inanıyorum. Taraftarımızın için rahat olsun, bunu üzerine basarak söylüyorum. Sayın Başkanımız Ali Koç ve Şube Sorumlumuz Semih Özsoy’a buradan özellikle teşekkür etmek istiyorum. Bence çok büyük bir iş başardılar. Obradovic’ten sonra Igor Kokoskov gibi bir ismi getirdiler. Futboldan sonra basketbol ikinci amiral gemimiz. Bu yüzden burada çıtayı yüksek tutmak gerekiyordu.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Fenerbahçe Beko’daki görevinden ayrılan Zeljko Obradovic hakkında konuşan ve efsanevi koçun çok önemli bir karakter olduğunu dile getiren Cenk Renda, “Obradovic ile çalışmadan önce de kendisinin çok büyük bir lider, karakter ve çok büyük başarılara imza atmış Avrupa’nın en önemli koçu olduğunu biliyorduk. Onunla beraber geçirdiğimiz dönemde de tüm bunları yakından görme fırsatı buldum. Bence çok büyük bir lider. Şu anda Avrupa’nın en iyi koçu. Kaybetmeyi hiçbir zaman sevmiyor. Her zaman başarılı olmak ve kazanmak istiyor. Bizimle geçirdiği 7 yıllık dönemde de yeni başarılara imza atmasının en büyük sebebi buydu.

Daha önce birçok koçla beraber çalıştım. Onlarda da bu özellikler vardı fakat Obradovic ekibine çok sahip çıkan bir karakter. Her şeyi ekibiyle birlikte yapıyor. Obradovic’in tabii ki başarılarda çok büyük payı var fakat bu başarıları ekibiyle paylaşmasını da biliyor. Saha dışında çok iyi bir abi, arkadaş ve dost. Bizim aramızda çok iyi bir ilişki vardı, birbirimizi çok seviyorduk. 7 yıl boyunca hiçbir sorun yaşamadık, çok iyi bir kimya yakaladık. Obradovic, çok rahat çalışılabilecek ve egosu hiç olmayan bir koç. Takımdan ayrıldığı için çok üzüldüm. Ayrılık kararını hiç beklemiyorduk, bizim için de şok oldu. Fakat onun kararına da saygı duymak lazım, baya sağlık sorunları da yaşıyordu. Bu yüzden onu çok iyi anlıyorum. Obradovic’in de biraz dinlenmeye ihtiyacı vardı.” sözlerini söyledi.

Zeljko Obradovic’in takımdan ayrılmasının ardından Fenerbahçe Beko’nun, geçtiğimiz yıl Zalgiris Kaunas’ı çalıştıran eski oyuncusu Sarunas Jasikevicius’u takımın başına geçirmeye çalıştığı biliniyor. Jasikevicius, sarı-lacivertli takım ile yaptığı görüşmelerin ardından Barcelona ile anlaşmaya varmıştı. Bu konuda da konuşan Cenk Renda, “Jasikevicius daha önce Fenerbahçe formasını giymiş bir oyuncu. Beraber şampiyonluk yaşamıştık. Ben o dönemlerden kendisini iyi tanırım. Jasikevicius çok koyu bir Barcelona taraftarıdır. Bizde oynadığı dönemde bile özel izin alarak Barcelona – Real Madrid maçını izlemeye bile gitmiştir. Aynı zamanda Barcelona’nın da kulüp üyesidir. Bu yüzden onun Barcelona’yı seçmesi bana çok garip gelmedi.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Yorumlar Okunma: 2743