Caner Topaloğlu: Saha çizgilerinin dışına çıkma zamanı - BasketFaul.com

Caner Topaloğlu: Saha çizgilerinin dışına çıkma zamanı

06-07-20 12:27
Basketbolumuzun değerli isimlerinden Caner Topaloğlu, sakatlıkları nedeniyle basketbolu bırakma kararını açıklarken, "Benim için artık saha çizgilerinin dışına çıkma vakti geldi. Her zaman öğrenmeye meraklı bir insan olarak çizginin diğer tarafında görüşmek dileğiyle..." sözleriyle basketbolun içinde kalacağını ifade etti.

1985 doğumlu olan ve son sezon Finalspor kadrosunda bulunan Caner Topaloğlu'nun mesajı şöyle:

"1999 yılında Ülkerspor altyapısında başladığım basketbol oyunculuğunu, son dönemde yaşadığım fiziksel sıkıntılar sebebiyle bırakma kararı aldım. Geçen 21 yıllık süreçte büyük camialarda, büyük taraftar kitleleri önünde üst düzey antrenörlerle çalışma fırsatı buldum. Sahaya çıktığım her an, ister idman ister maç olsun elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Geldiğim bu noktada vücudumun artık sahaya yüzde yüzümü koymama izin vermeyeceğini hissediyorum. 

Eğitim ve spor hayatını beraber yürütmenin getirdiği bütün zorluklara rağmen akademik eğitimimi tamamlayıp üst seviyede basketbol oynama şansını yakaladım. Bütün bu süreçte bana en rahat ve sağlıklı ortamı yaratmak için çabalayan aileme, kariyerimin başından itibaren yanımda olan ve ufkumu açan, ben ve kızlarımız için kendi kariyerinden fedakarlık yapan eşime minnettarım. 

Üstümde emeği olan adını sayamayacağım bütün antrenörlerime, biz oyuncuların; sağlığı, performansı ve konforu için çalışan tüm teknik ekibe ve aynı formayı terlettiğim beraber sevinip beraber üzüldüğüm bütün takım arkadaşlarıma yaşadığım bunca güzel duygu için teşekkürü bir borç bilirim. 

Benim için artık saha çizgilerinin dışına çıkma vakti geldi. Her zaman öğrenmeye meraklı bir insan olarak çizginin diğer tarafında görüşmek dileğiyle..."

Necip Kapanlı'nın notu: Caner'i altyapı milli takımlarının dışında Ülkerspor, Büyük Kolej, Banvit, Galatasaray, Pınar Karşıyaka, Beşiktaş, İstanbul BŞB, Tofaş ve Finalspor'da izledik. Basketbol yaşamı istatistiklere geçmeyen ama takımına büyük yarar sağlayan fedakarlık isteyen işlerle geçti. Bahçeşehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Caner Topaloğlu, basketbolculuğu kadar centilmenliği ile de iz bıraktı. Kendisini tanımış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyor ve yeni yaşamında başarılar diliyorum. 

Yorumlar Okunma: 3207