Milwaukee ve Sacramento tesislerini kapattı - BasketFaul.com

Milwaukee ve Sacramento tesislerini kapattı

06-07-20 10:49
ESPN ve The Athletic‘in haberlerine göre Milwaukee Bucks ile Sacramento Kings, Coronavirüs sebebiyle antrenman tesislerini kapattı. Geçtiğimiz hafta içerisinde Denver Nuggets, Miami Heat, Los Angeles Clippers, Phoenix Suns ve Brooklyn Nets, yapılan Coronavirüs testlerinde pozitif sonuca rastlanması sebebiyle antrenman tesislerini kapatmak zorunda kalmıştı.

Bu takımların, sezonun devam edeceği Orlando’ya seyahat edilene kadar antrenman tesislerini açmamayı planladığı belirtildi. Takımlar, 2019-20 NBA sezonunun devam edeceği Orlando’da toplanana kadar antrenman yapamayacak.

Coronavirüse yakalandığı tespit edilen oyuncuların Orlando’da takımına katılana kadar en az iki tane negatif sonuç veren Coronavirüs testi geçirmesi gerekiyor.

22 takım, Orlando’ya seyahat ettikten sonra antrenmanların yanı sıra kendi aralarında yapacakları hazırlık maçlarıyla 30 Temmuz tarihinde tekrar başlayacak normal sezon maçları için hazırlanmaya devam edecek. Normal sezonun tekrar başlamasıyla birlikte takımlar 8’er normal sezon maçı yaptıktan sonra 16 takım playofflarda NBA şampiyonluğu için mücadele edecek. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 1310