Orhun Gencer: Düzce fiyat artırmak için Bodrum'u kullandı - BasketFaul.com

Orhun Gencer: Düzce fiyat artırmak için Bodrum'u kullandı

04-07-20 22:40
Bandırma Kırmızı'dan sonra 1881 Düzce Belediye'yi devralma girişimleri de sonuçsuz kalan Bodrum Kulübünün Genel Koordinatörü Orhun Gencer, haklarını İstanbul'daki bir oluşuma veren Düzce'nin kendilerini fiyat artırmak amacıyla kullandığını söyledi.

Düzceli yöneticileri kınayan Gencer şöyle konuştu:

"Bizler Türk basketboluna yeni bir heyecan getirmek, oyuncu yetiştirmek ve A'dan Z'ye örnek olacak bir  organizasyon ile Bodrum'da bir proje başlattık.

Ben ve birkaç iş adamı kolları sıvadık, bir takım girişimlerde bulunduk.

 Öncelikle Bandırma Kırmızı ile yaptığımız temaslarda her şey yolunda ilerlerken sanıyorum bizim teklifimizin üstünde bir teklifle gelen başka bir oluşum o kulübü devir aldı. Bizler zaten imkanlarımızı zorlamıştık. Bizim kırmızı çizgilerimiz var ve hayali paralar ile gerçek olmayan garantiler veremeyiz. Bundan dolayı daha üstünde bir teklif yapamayacağımız için o konu kapandı. 

Ardından 1881 Düzce Belediyesi ile yaptığımız temaslarda açıkçası işin olma ihtimalini çok yüksek görüyorduk ancak bizlere fazlasıyla pozitif konuşan Düzce yöneticileri son günlerde telefonlarımıza ve mesajlarımıza cevap vermeyip, açık ve net bir şekilde bizleri yaptıkları pazarlıklarda fiyat yükseltme aracı olarak kullandılar diye düşünüyorum. Öncelikle karşılarında iyi niyetli insanlardan oluşan bir topluluk olduğunu unutmuşlar. Bizler de kulübün başka birine devir edildiğini haberlerden okuduk. Oysa ki bizlere boş yere vakit kaybettirmek yerine telefon açıp ilginize teşekkürler ama bizim kararımız bu yönde deselerdi daha iyi olurdu. 

Spor insanı olmayan, centilmen ve saygılı bir yönetici profilinden uzak davranışlarından dolayı kendilerini kınıyorum.

 Umarım liglerimizde boy gösterecek yeni organizasyonlar devir aldıkları yerler gibi olmaz, oyuncu ve teknik kadrolarını mağdur etmezler. Kendilerine başarılar diliyorum.

Başka kulüplerle temas halindeyiz, kısmet olursa onlarla hızlı bir şekilde önümüzdeki hafta içerisinde oturacağız ve projemizi hayata geçirmeye çalışacağız. 

Bu açıklamayı yapmamdaki sebep basketbol kamuoyunda oluşan bilgi kirliliği ve olmamış bir takım üzerinden yapılan dedikodular. Bir spor kulübünün öncelikle bütçesi sonrasında hedefinin belirlenmesi lazım ardından hedefine uygun kişilerle çalışması gerekir. Bunun için olmayan bir organizasyonla ilgili sürekli bizlere gelen önerileri dikkate almıyoruz, almayacağız." 

Yorumlar Okunma: 3911