İneklerle antrenman yapmış - BasketFaul.com

İneklerle antrenman yapmış

03-07-20 12:14
Steven Adams, Mart ayında Coronavirüs sebebiyle ligin araya girmesinin ardından memleketi olan Yeni Zelanda’ya dönerek karantina dönemini ailesi ve arkadaşlarının yakınında geçirmişti.

Karantina dönemi hakkında açıklamalar yapan Steven Adams, “Her uluslar arası oyuncu gibi hastalık ortaya çıktığı anda ben de ailem ve sevdiklerimin yakınında olmak istedim. Eğer işler kötüye giderse, sevdiklerinizin yanında olmak istiyorsunuz. Bu dönemde de çiftlikte çalışma fırsatı buldum. Çalışırken inekler bana arkadaşlık ettiler.” ifadelerini kullandı.

Steven Adams, NBA sezonunun başlamasına bir aydan kısa bir süre kaldığı için geçtiğimiz günlerde Oklahoma City’ye geri döndü. Steven Adams’ın karantina dönemini geçirdiği 4.9 milyonluk nüfusa sahip Yeni Zelanda’da toplam 1180 COVID-19 vakası görülmüş ve 22 kişi hayatını kaybetmişti. 3.9 milyonluk nüfusa sahip Oklahoma da ise 14.539 COVID-19 vakası görüldü ve 359 kişi hayata gözlerini yumdu.

Bu durum hakkında da açıklamalarda bulunan Adams, “Doğal olarak Oklahoma’da kendime daha çok dikkat etmem gerekiyor. Ancak nerede olursanız olun önlemlerinizi almanızı gerekiyor. Bahsedilen önlemler ellerinizi yıkamak gibi çok basit şeyler. Şu anda başkalarıyla el sıkışmamamız gerekiyor. Bu bile büyük bir risk taşıyor” sözlerini söyledi.

Adams, Yeni Zelanda’da geçirdiği dönemde batı konferansı pivotları ile boğuşmak yerine ineklere box-out yaparak formda kaldığını söyledi.

Adams, NBA yönetiminin Orlando’da ligin devam edebilmesi için oluşturduğu “fanus” ortamı hakkında da açıklamalarda bulundu ve ligin organize ettiği planın etkileyici olduğunu dile getirdi. Adams, “Beraber işlemesi gereken birçok farklı faktör var. Bu açıdan baktığımız zaman NBA’in çok iyi bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. Yaşadığımız şeyler, ilerleyen yıllarda tarih kitaplarında yer alacak.” dedi.

Adams ve Thunder forması giyen takım arkadaşları, şu anda takımın antrenman tesislerinde gönüllü bireysel antrenmanlar yapıyorlar. 40-24’lük dereceye sahip olan Thunder, 1 Ağustos tarihinde Utah Jazz ile karşılaşarak tekrar sezonu açacak. Thunder, Orlando’da toplanana kadar takımdaki oyuncular bir araya gelemeyecek. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 2390