Ali Koç: 20 milyon euroyla da Final Four'a kalabiliriz - BasketFaul.com

Ali Koç: 20 milyon euroyla da Final Four'a kalabiliriz

01-07-20 23:17
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Haber Türk'te katıldığı programda soruları yanıtlarken basketbola ilgili açıklamalar da yaptı.

* Obradovic, Fenerbahçe için kalbi atan herkesin gönlünde taht kurmuş bir lider. Fenerbahçe'de basketbol seviyesini yükseltmiş bir efsanedir. Çok da iyi bir Fenerbahçeli. 
* Obradovic'e mobing yaptığımız, gitmesini istediğimiz iddiaları tamamen yalan. Böyle bir sembolü göndermeyi hangi kulüp başkanı ister? Başından beri kalmasını istedik.
* Basketbol Obradovic'e anahtar teslim bir şubedir. Sezon içinde birkaç kez sözleşmeyi uzatmak istedik, o sezon sonuna bırakalım dedi. Kötü bir mağlubiyetten sonra istifasını verdi, biz de ona 'Vazgeçmemeyi sen öğrettin' dedik ve kalmasını sağladık. Her zaman 'Hocamız istediği kadar kalır' dedik. 
* Bazen işler istediğimiz gibi gitmeyebiliyor ama biz planlarımızı hep hocamızın kalacağı düşüncesiyle yaptık. Pandemi araya girdi, ülkesine gitti, döndükten sonra 3-4 görüşme yaptık. Bütçeyi 30'dan 20 milyon euroya çekebileceğimizi söyledik, o da kabul etti. Daha sonra ailesine sorması gerektiğini söyledi. Olumsuz yanıt gelince üzüldük. Ayrılıyor olması bazılarını çok sevindirdi. 
* Ödeme sorunu ilk kez yaşanmıyor, ilk geldiğimizde de maaşlar 3-4 aydır ödenmemişti. 
* Kararını iletince saygı duymaktan başka bir şey elimizden gelmedi. Açıklamasını gece yaptığımız için de eleştiriye uğradık. 
* 20 milyon euro ile de iyi bir takım kurabileceğimizi düşünüyoruz. Gherardini de yoğun şekilde çalışıyor. Jasikevicius olur, başkası olur ama iyi bir koç olacak. Final Fout hedefiyle yola çıkacağız.

* Keşke basketbolda altyapıdan gelen oyuncular olsa... 

Yorumlar Okunma: 2907