Gören: Gençlere önem vermek Türk basketbolu'na borcumuzdur - BasketFaul.com

Gören: Gençlere önem vermek Türk basketbolu'na borcumuzdur

01-07-20 18:17
Türk Telekom yerli kadrosunu gençler ile Can Korkmaz, Muhammed Baygül, Erdi Gülaslan ve Samet Geyik'le oluşturdu.

Koç Burak Gören, altyapıda hamle başlattıklarını, yönetimin de altyapı konusuna çok duyarlı olduğunu belirtip şunları söyledi:

"A Takım kadromuzda daha önce BSL'de oynamış ancak yaşları itibariyle daha uzun süre sahalarda kalabilecek Can, Muhammed, Erdi ve Samet var. Geçen sezon kadromuzda bulunan Efe Beşok ve Ercan Bayrak'ın bu sezon takıma katkı daha fazla katkı vereceğini düşünüyoruz. Ayrıca Burak Gözeneli (2000, sadece A Takım), Yiğit Özkan (2001, sadece A Takım), Batuhan Acar (2002, A Takım ve BGL), Bora Yaşar (2003, A Takım ve BGL), Melih Doğan (2003, A Takım ve BGL), Efe Pehlivan (2003, A Takım ve BGL), Onurcan Tekbaş (2002, A Takım ve BGL) A Takım geniş kadromuzda yer alacak, bunlardan en az ikisi her maç kadrosuna alınacak.

Takımı kurarken yabancılar da dahil bütün oyuncuların gelişime açık olmasna dikkat ediyoruz. Kadromuzdaki deneyimli yerliler A Milli Takım aday kadrosunu zorlayabilecek isimler, gençler de büyük potansiyele sahip.

Altyapıda koordinatör olarak yıllarca liglerde oynayan ve örnek karakteriyle herkeste olumlu izlenimler bırakan Önder Külçebaş göreve başladı. Ayrıca bir psikolog, danışman olarak gençlerle yıl boyu çalışacak. Bir yandan altyapı takımlarımızı daha güçlü hale getirirken, basketbol okullarını da Ankara'ya yaymayı planlıyoruz. Altyapılara önem vermek, gençlerin gelişimini sağlamaya çalışmak bizlerin Türk basketboluna borcudur." 

Yorumlar Okunma: 2329