Daçka, Ryan Luther'i açıkladı - BasketFaul.com

Daçka, Ryan Luther'i açıkladı

01-07-20 11:42
Darüşşafaka, Ryan Luther'ın transferin açıkladı. Kulüpten yapılan Türkçe ve İngilizce bilgilendirme şöyle:

"Daçka'mız 1995 doğumlu ABD'li uzun forvet Ryan Shanahan Luther ile anlaşma sağladı!

Üniversite yıllarını University of Pittsburgh ve University of Arizona gibi gelenek sahibi okulların basketbol takımlarında geçiren 206 cm boyundaki oyuncumuz, profesyonel basketbol kariyerine Letonya'nın BK Ventpils ile adım attı. Takımının Letonya Ligi ve FIBA Europe Cup mücadelelerinde başarılı bir sezon geçiren 24 yaşındaki yeni transferimiz, yerel ligde maç başına 10.6 sayı, 7.3 ribaund ve 1.3 asist ortalamalarıyla oynarken, üç sayı çizgisinin gerisinden ise %41’lik isabet buldu. Takımının çeyrek final oynadığı Avrupa macerasında ise yine iyi bir performans sergileyerek 12 sayı, 9 ribaund ve 2 asist ortalamaları tutturan oyuncumuz, FIBA Europe Cup'ta da %48 üçlük isabeti ile oynadı.

2020-21 sezonunda sporcumuza Darüşşafaka Tekfen forması ile nice başarılar diliyor, bir kez daha Daçka’ya hoşgeldin diyoruz!

Welcome to Daçka, Ryan Luther!

Our team has reached an agreement with the 25 year old power forward Ryan Shanahan Luther.

The 206-cm-tall player, who played for schools with rich basketball tradition such as University of Pittsburgh and Arizona University, started his professional basketball career with Latvia's BK Ventpils at the beginning of last season. The American native averaged 10.6 points per game, 7.3 rebounds and 1.3 assists in the Latvian Super League. In the Fiba Europe Cup, where his team advanced to the quarter-finals, Ryan averaged 12 points, 9 rebounds and 2 assists, with an average of 48% from behind the three-point line as well.

We wish Ryan a healthy and successfull season with our club and welcome him once again to the Daçka family!" 

Yorumlar Okunma: 1289