PETKİM için Tahkim beklenecek - BasketFaul.com

PETKİM için Tahkim beklenecek

30-06-20 19:43
TBF Yönetim Kurulu'nun, bağımsız denetleme kuruluşlarının raporları doğrultusunda Bakırköy Basket'i (Sigortam.net İTÜ) BSL'ye alınmama kararından "şimdilik" kaydıyla yerine takım davet edilmedi. Buna, Bakırköy Basket'in Tahkim'e gitme olasılığı neden oldu.

Bakırköy Basket, Tahkim'e gitmez, ya da Tahim aleyhlerinde karar verirse TBL'de ligin tamamlanamadığı sırada birinci durumda olan PETKİM, BSL'ye davet edilecek, Bakırköy Basket ise istediği taktirde TBL'de oynayacak.

Basketfaul'un notu: Yıllardır kriterlerin uygulanması gerektiğini savunduk. Son iki sezon ligin ikinci yarısından itibaren, bazı kulüplerin ödeme sıkıntısına düşerek kadrolarını boşaltmaları sonucunda BSL, BSL olmaktan çıkmıştı. TBF'nin bağımsız denetleme şirketlerinin raporlarına göre hareket ettiği ve bu şirketlerin de hata yapmış olmadığını varsayarak kararı doğru buluyoruz. Ayrıca Galatasaray, Karşıyaka ve Beşiktaş'a bazı eksiklerinden dolayı verilen ceza da bu konudaki kararın objektif olduğunu anlatıyor. Yaşanan süreçten dolayı kriterlerin tamamı uygulanmamış olabilir ama bu bir başlangıçtır. 

Yorumlar Okunma: 3028