Koç: Obradovic için üzgünüz ama hayat devam ediyor - BasketFaul.com

Koç: Obradovic için üzgünüz ama hayat devam ediyor

27-06-20 15:51
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Belgrad'a dönerken havaalanına kadar uğurladığı ancak beklentilerin aksine olumsuz yanıtı ile karşılaştığı Obradovic için konuştu.

Koç, basketbol şubesi ve geçtiğimiz günlerde takımdan ayrılan koç Zeljko Obradovic‘le ilgili şunları söyledi:

"Euroleague'de son sezon hariç iyi sonuçlar aldı, bu sezon Türkiye Kupası'nı kazandık. Ligde üçüncü sırada olsak da play off'ta her şey olabilirdi. Bu sezon ödemelerde aksamalar oldu ancak ilk geldiğimizde şubenin büyük borcu ile karşılaşmış ve ödemiştik. 

GÖRÜŞMELERİMİZ SICAK GEÇMİŞTİ
Obradovic ile sezon içinde yaptığımız görüşmelerde yeni sözleşme konusunu sezon konusuna bırakmak konusunda görüş birliğimiz oldu. Uçak seferlerinin açılmasından sonra İstanbul'a gelen hocamızla karşılıklı düşüncelerimizi aktardık ve bütçeyi düşürerek yeni sezonda ödemelerin zamanında yapılacağını ilettik. Görüşmelerimiz aile havası içinde oldukça sıcak geçti, hocamız Belgrad'a döndükten sonra kararını bildireceğini söyledi ve Salı günü olumsuz cevap verdi. Obradovic Fenerbahçe için unutulmaz bir isimdir ve kendisine yakışır bir veda töreni yapacağız. Sonuçta verdiği karara saygı duymak zorundayız ama kabul etmeliyiz ki hayat devam ediyor.

FUTBOLUN ETKİSİ
Yaşanan zorluklar nedeniyle bütçemizi düşüreceğiz. Fenerbahçe'de futbolda işler kötü gidince bundan bütün branşlar olumsuz etkileniyor. Umarım ileride koşullar düzelir ve eski bütçelerimize kavuşuruz.

Şimdi gelecek sezon için en doğru kararları almak için çalışıyoruz. Bir ay içinde yeni antrenörümüzle birlikte kadromuz da şekillenmiş olur." 

Yorumlar Okunma: 2234