Diamantidis görev başında - BasketFaul.com

Diamantidis görev başında

26-06-20 18:04
Panathinaikos, Fragiskos Alvertis ve Dimitris Diamantidis’in kulüp satılana kadar Takis Triantopoulos ile takımın yönetiminden sorumlu olacağını açıkladı. Cuma günü yapılan basın açıklamasında, yaklaşık 30 yıldır kulüpte görev yapan Manos Papadopoulos’un görevinden ayrıldığı belirtildi.

Alvertis, Diamantidis ve Triantopoulos, koç Giorgos Vovoras ile birlikte önümüzdeki hafta 2020-21 sezona dair planlamalarını anlatacakları bir basın toplantısı düzenleyecek.

Takımın sahibi Dimitris Giannakopoulos, geçtiğimiz günlerde takımı 25 milyon Euro karşılığında satmak istediğini ve görevlerinden feragat edeceğini açıklamıştı.

Bunlara ek olarak, Giannakopoulos ailesinin sağ kolu olan Papadoulos da görevinden ayrıldı. Tecrübeli yönetici ile Zenit Saint-Petersburg yakından ilgileniyor. Papadoulos’un istifasının Zenit’ten aldığı (1+1) yıllık teklif ile yakından ilgili olduğuna inanılıyor. Zenit’in başında Panathinaikos‘un eski koçu Xavi Pascaul görev yapıyor. Eğer Zenit, önümüzdeki sezon Turkish Airlines EuroLeague’de yer alırsa Papadopoulos’un ikinci sezonda da görevine devam etmesi bekleniyor.

Yayınladığı notta “Panathinaikos’ta görev yaptığım 30 sene boyunca kulübüme hizmet etmenin ve ekip halinde çalışmanın ne kadar önemli olduğunu anladım.” ifadelerine yer veren Papadopoulos, “Özel hayatımı, günlük rutinlerimi, gecelerimiz, tatil günlerimi takımın bana ihtiyacı olduğunda yardımcı olabilmek için feda ettim. Bu görevi yaparken kaybettiklerim, kazandıklarımın yanına bile yaklaşmaz. Görev yaptığım süre boyunca büyülü anlar yaşadım, muhteşem insanlarla çok iyi ilişkiler kurdum ve şampiyonluklar yaşadım.” dedi. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 2233