Onuralp Bitim'den Karşıyaka'ya ihtarname - BasketFaul.com

Onuralp Bitim'den Karşıyaka'ya ihtarname

20-06-20 16:36
DHA’nın haberine göre, ING Basketbol Süper Ligi’nde kadroyu büyük oranda koruma hedefiyle iç transfer görüşmelerini sürdüren Pınar Karşıyaka’da kısa forvet Onuralp Bitim’in ücretini tahsil edemediği gerekçesiyle kulübe Türkiye Basketbol Federasyonu kanalıyla ihtar çektiği, daha sonra da kulübün ödemeyi yaptığı öğrenildi.

Sezon başında geçen sezon şampiyon olan Anadolu Efes‘ten kadroya katılan 21 yaşındaki oyuncu, koronavirüs salgını yüzünden 3 ay erken noktalanan ligde 4.6 sayı – 1.7 ribaund ortalamaları tutturdu.

Karşıyaka’nın eski oyuncularından Mustafa Kemal Bitim’in de oğlu olan Onuralp, yeşil-kırmızılı formayla All-Star 2020’de smaç şampiyonluğu yaşadı.

Daha önce maaşlarını alamadığı için sözleşmesini FIBA kanalıyla tek taraflı fesheden Tony Crocker, UNICS Kazan’a transfer olan Jordan Morgan ve kadroda düşünülmeyen Brandon Triche ile yolların ayrıldığı Pınar Karşıyaka, Nusret Yıldırım ve Yunus Sonsırma ile sözleşme yenileyip Metecan Birsen, Tony Taylor ve Amath M’Baye’yle ise prensipte anlaşmıştı. 

Yorumlar Okunma: 4174