NBA oyuncularına sihirli yüzük - BasketFaul.com

NBA oyuncularına sihirli yüzük

19-06-20 09:00
Temmuz sonunda başlayacak NBA maçlarında oyuncular maç ve antrenman dışında coronavirus tanısında ilk işaretleri verebilecek sihirli yüzüğü zorunlu olarak takacaklar. 

Oyuncuların hareketleri "Disney Magic Band" isimli yüzüklerle sürekli takip altında olacak. NBA her oyuncuya akıllı yüzük vererek vücut sıcaklıklarını, solunum faaliyetlerini ve kalp atış hızlarını ölçecek, bu sayede herhangi bir oyuncunun hasta olup olmadığını kısa sürede tespit edebilecek. Bütün oyuncu ve staff bu smart ring ile kontrol edilecek ve yüzde 90 isabetle COVID-19 vakası tespit edilebilecek.

Oyuncular ayrıca anahtar görevi de gören Magic Band sayesinde Disney'deki otel odalarına girip çıkış yapabilecek ve coronavirüs ekranlarında gözükebilecekler. Normalde Disney World'un kullandığı ve misafirlerine içeride yemek yeme ve hediye alma imkanı sağlayan bu sistem ile oyuncuların kontrolü ve birbirleriyle olan kontaktaları da tespit edilecek. Lig yönetimi bu bandların eğer bir oyuncuya  Coronavirüs teşhisi konursa diğer hangi oyuncularla temasta olduğunu da tespit edebilmeyi umut ediyor. 

Yorumlar Okunma: 1935