Top Gherardini'de - BasketFaul.com

Top Gherardini'de

18-06-20 12:19
Fenerbahçe Yönetimi ile Obradovic arasındaki görüşmelerin üçüncü gününe girdik. Taraflar birbirleriyle çalışmak istememiş olsa görüşmeler uzamaz ve hatta ilk gün sona ererdi. Problem niyette değil, parada...

Pandemi öncesi ödeme sorunu yaşayan, bütün kulüpler gibi pandemiyle birlikte daha da zor durumda kalan Fenerbahçe'nin gelecek sezon bütçesini ödenebilir seviyeye çekmek istediğini görüyoruz. Türkiye'de gişe hasılatı, diğer bütün kulüplerin toplamından fazla olan Fenerbahçe'nin virusle ilgili belirlenecek protokollerden sonra hasılat gelirinin azalması da kaçınılmaz.

Fenerbahçe gelecek sezon bütçesini 16-17 milyon euroya çekmeye çalışıyor. Kötü para değil ama Fenerbahçe'nin elini bağlayan kontratlar var... Hem geride kalan sezondan sarkanlar, hem de gelecek sezon devam edecek olanlar...

Borçları bir tarafa bırakalım... Fenerbahçe'nin sözleşmesi devam eden oyuncularına gelecek sezon için ödemesi gereken para 10 milyon euro civarında. Bunun üzerine staff ve diğer giderleri de koyarsanız, yeni transferler için hareket olanağı kalmıyor. Obradovic'le Fenerbahçe yönetimi günlerdir bunu çözmeye çalışıyor ama aslına bakacak olursanız bunu çözmesi gereken kişi genel menajer Maurizio Gherardini. İtalyan basketbol adamı geçmişte yapılan ve bazıları gelecek sezon da devam edecek gereksiz yüksek sözleşmelerin sorumlusu. Fenerbahçe'nin rahatlayabilmesi için rakamların düşürülmesi konusunda oyuncuları ikna etmek görevi de öncelikli olarak Gherardini'ye ait olmalı. Oyuncuların da kendilerine çok şeyler kazandıran Fenerbahçe'ye olumlu yaklaşmaları büyük fedakarlık olarak nitelendirilmemeli.

Fenerbahçe taraftarı büyük heyecanla Obradovic'in yeni imzasını bekliyor. İmzalar atılır ve sözleşmeler konusundaki sıkıntılar halledilirse, son sezonları istediği gibi geçmeyen Obradovic'in yeni bir motivasyonla kenardaki mücadelesini izlemek ilginç olacaktır.  (Basketfaul)

Yorumlar Okunma: 5612