Alper Yılmaz: Kadroda 1-2 değişikliğe gideceğiz - BasketFaul.com

Alper Yılmaz: Kadroda 1-2 değişikliğe gideceğiz

17-06-20 23:40
Bilgi Üniversitesi tarafından düzenlenen  İptal Edilen Ligler, Boş Salonlar: Pandeminin Basketbol Endüstrisi Üzerindeki Etkisi konulu webinar etkinliğine Alper Yılmaz, Arzu Özyiğit ve Tolga Öngören konuk oldu. 

Arzu Özyiğit

- Bütçemiz geçen sezona göre küçüldü, ancak elimizdekileri doğru değerlendirerek yeni sezon için yine iyi bir kadro kurduğumuzu düşünüyorum.
- Erkek basketbolu kadar popüler olmamamız bizde üç büyüklerin ilgi ve alakasıyla, sponsor bütçelerini daha önemli kılıyor.
- Biz Fenerbahçe olarak Avrupa'da istikrarlı bir ilerleyişimiz var. Bu durumun diğer kulüplere de cesaret verdiğini düşünüyorum.-Gelişim takımımızdan bazı gençlerimizi yeni sezonda A takımımıza dahil edeceğiz.-Bulunduğumuz her ligde takımlarımız şampiyonluğa oynuyor. Fenerbahçe, kadın basketbolunun önemli bir lokomotifi diyebiliriz-Oyuncularla uzun kontratlar yapıp buraya bağlanmasına açıkcası sıcak bakmıyorum. 

Alper Yılmaz

- Basketbolu önce burada sonra Avrupa'da yaymayı amaçlıyoruz. Tüm Türkiye'nin takımı olmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz sezon yakaladığımız seyirci sayılarına baktığımızda da bu yolda doğru adımlarla ilerlediğimizi söyleyebilirim.
- Pandemi süreci oyuncu birliğinin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Oyuncuların burada da sendikalaşması gerekiyor. Ama ABD'de tek lig varken burada birden fazla ligler var. Yakın zamanda burada bu yapının oturacağını bu yüzden düşünmüyorum.
- Kadromuzda belki 1-2 değişikliğe gideceğiz ama kadromuzu mümkün oldukça korumaya çalışacağız ve yine aynı hedeflere oynayan bir takım olacağız. Tabii şu an bütçeyle ilgili birşey söylemem zor. Ama elimizden geldiğince kadromuzu korumaya çalışacağız.
- Avrupa'da bazı takımların bizim 2-3 katımız bütçlelerle kadrolar kurması bizi endişelendiriyor.
- İmza aşamasına geldiğimiz bir tesisimiz var. Hem altyapımız hem A takımımız kullanacak. İki salonu olan güzel bir tesis.

Tolga Öngören

- Gerek Bursa'ya gerek Türk basketboluna hizmet etmeye çalışıyoruz.
- Biz sadece gelecek sezonu düşünmek yerine 3-4 senelik bir yapılanmaya gitmeye çalışıyoruz. Maalesef oluşan şartlar karşısında yeni sezon hepimiz için bir geçiş sezonu olacak.
- Yeni oluşan şartlar karşısında aceleci davranmamak en iyisi. Biz de böyle yapmaya çalışıyoruz.
- Avrupa kupası oynamak her kulüp için stratejik bir karar.-Eurocup'a prestijli bir organizasyon olduğu için katılmaya karar vermiştik. Ama geldiğimiz noktada önümüzü de görmemiz gerekiyor. Euroleague hedefleyen takımların Eurocup'da mücadele etmesi normal. Ancak bizim yakın gelecekte Euroleague hedefimiz yok. BCL ile zaten iki senedir görüşme halindeydik. Eurocup bizi bazı noktalarda zorlamaya başlayınca bu tekliflerini değerlendirmeye karar verdik. Bu ligin bizim için daha doğru olduğunu düşündük.
- Eurocup'da 3 yıldır TV ile ilgili sıkıntılarımız oldu. Hiçbir Türk külübü TV'den bir geliri olmadı.
- BCL zaten Eurocup'da benzeyen bir organizasyon. Bir diğer beğendiğimiz özelliği ise yerel liglerinde takımların başarılı olmalarını istemeleri.
- BCL'de Final Four'da olmayı hedefliyoruz.
- Tesisleşmemiz çok başarılı olduğu için altyapıdan daha fazla oyuncu çıkarmamız gerektiğini düşünüyorum.
- Bu tesislere sahip olmak oyuncuların gözünde bizi daha farklı kılıyor.
- Bursaspor'un yatırım yaparak buralara kadar gelmesine en çok sevinenlerdeniz. Basketbol kenti Bursa'nın bu şekilde el birliğiyle altını dolduruyoruz.
- Seyircilerimizin %70 üniversitesi mezunu, fabrikamızdaki çalışanlarımız da bizleri destekliyor.Aileler, çocuklarıyla eşleriyle gelerek keyifli haftasonu planlarına bizleri dahil ediyorlar.
- Geçen sezon Eurocup'ta 6000 seyirci yakaladık.
- Bütün kulüplerin seyirciye yatırım yapması lazım. Seyircilerin maça gelebileceği zaman onların gerçekten kendilerini güvende olduklarını sağlamamız gerekiyor. Seyircilerden uzak kalacağımız dönemde de medyanın da desteğiyle iletişimlerimizi güçlendirmemiz gerekiyor.
- Orhun'la aramızda kulüp olarak imzadan öte organik bir bağımız var. Çok rahat bir şekilde bir 5 sene daha bizimle olur diyebilirim.

 

Yorumlar Okunma: 3311