BCL'de 5 Türk takımı kesinleşti - BasketFaul.com

BCL'de 5 Türk takımı kesinleşti

17-06-20 18:07

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka'nın da tercihini açıklamasıyla gelecek sezondan itibaren FIBA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek Türk takım sayısının beş olması kesinleşti. Bilindiği gibi Galatasaray, TOFAŞ, Darüşşafaka ve Türk Telekom da daha önce Şampiyonlar Ligi'nde oynayacaklarını duyurmuştu.


Kulübün açıklaması şöyle:

“Ülkemizi bugüne kadar Koraç Kupası, Şampiyon Kulüpler Kupası, Saporta Kupası, EuroCup Challenge, EuroChallenge, 7DAYS EuroCup, Turkish Airlines EuroLeague, FIBA Champions League ve FIBA Europe Cup’ta başarıyla temsil etmiş Pınar Karşıyaka olarak 2020-2021 sezonunda yeniden FIBA Champions League’de mücadele edeceğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Karşıyaka’nın gücü ana sponsorumuz Pınar’ın desteği ile birlikte Avrupa basketbolunun en prestijli organizasyonlarından biri olan ve önceki sezonlarda çevrek final oynama başarısı gösterdiğimiz FIBA Champions League’de bu sezon daha büyük başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyor ve taraftarlarımızla FIBA Champions League maçlarımızda yeniden buluşacağımız gün için sabırsızlanıyoruz.”

Yorumlar Okunma: 1920