Adam Silver: İstemeyen oyuncular Orlando'ya gelmeyebilir - BasketFaul.com

Adam Silver: İstemeyen oyuncular Orlando'ya gelmeyebilir

16-06-20 11:32
NBA başkanı Adam Silver, maçlarda yer almak istemeyen oyuncuların bu konuda özgür olduklarını söyledi. 

Silver şöyle konuştu: “Sadece herkesi mutlu etmemizin imkanı olmadığını söyleyebilirim. Sezonun oynanabilmesi için oyuncuların, koçların, hakemlerin çok büyük fedakarlıklar yapması gerekecek. Bir salgının ortasında kendi normalimizi geriye getirmenin yollarını arıyoruz. Aynı zamanda yaklaşık 40 milyon işsizin olduğu bir kriz döneminden geçtiğimizi unutmamak lazım. Son zamanlarda da ülke çapında çok büyük toplumsal olaylar yaşanmaya başladı. Bu sorunlar varken lige devam etmek istememizin bazı oyuncuların rahat hissetmemesini sağlamasını anlayabiliyorum.

Sosyal adaletsizlikler hakkında NBA oyuncularının farkındalık yaratmak için bulundukları platformları kullanabileceklerini ve bütün dünyanın ilgisini bu konulara çekebileceklerini düşünüyorum. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde oyuncular ile olan bu pürüzleri aşacağımızı düşünüyorum. Oyuncular Birliği ile maçlarda yer almak istemeyen oyuncuların, Orlando’ya gelmek zorunda olmadığı bir anlaşmaya da vardık.”

Kyrie Irving’in başını çektiği bazı oyuncular, sistematik ırkçılık ve polis şiddetine karşı düzenlenen protestoların devam ettiği esnada maçların oynanmasının dikkat dağıtıcı bir etkisi olmasından çekindiklerini belirtmişti.  

Yorumlar Okunma: 1446