Euroleague'in A Lisanslı kulüplerinden Giannakopoulos'a yanıt - BasketFaul.com

Euroleague'in A Lisanslı kulüplerinden Giannakopoulos'a yanıt

13-06-20 12:36
Euroleague'nin Panathinakos dışındaki A Lisanlı 10 Kulübü; Anadolu Efes İstanbul, AX Armani Exchange Milan, CSKA Moskova, FC Barcelona, Fenerbahçe Beko İstanbul, KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz, Maccabi FOX Tel Aviv, Olympiacos Piraeus, Real Madrid ve Zalgiris Kaunas ortak bildiri ile Panathinaikos sahibi Dimitris Giannakopoulos’un iftiralarına tolerans gösterilmeyeceğini duyurdu.

Açıklama şöyle:

"1. Hiçbir istisna olmadan 10 kulübün tamamı Euroleague'in kolektif projesine inanıyor ve inanmaya da devam ediyor.
2. Kulüpler bu birliğin getirdiği başarılar sayesinde hala beraberlik içinde ve güçlü.
3. EuroLeague’in son 20 yıldaki -bilhassa son 10 yıldaki- pozitif evrimi sadece Avrupa basketbolunu başarıya ulaştırarak üst seviyeye çıkarma noktasındaki inancı güçlendirdi. Bu büyüme, hedeflere ve farkındalığa aynı zamanda ekonomik şartları göz önünde bulundurarak ulaşmak açısından sıradışı bir niteliktedir. Bu durum sayısız iş partnerini, işletmeyi kuruluşlarına ek gelir sağlamayı öncelik olarak gören EuroLeague ekosistemine çekti.
4. 2000’den beri EuroLeague Lisanslı Kulüpleri, bir “bütünlük” olgusunun en üst seviye standartlarını herkese gösterdi. Bunlar arasında finansal, şeffaflık, disiplin ve hakemlik konularında sorgulanan tek yönler oldu. Bu yönetim standartları dünyada sadece en iyi spor organizasyonlarıyla örtüşen bir durumdur.
5. EuroLeague tüm analizler sonucunda gelecekteki potansiyeli büyütme noktasında bu işin tadını çıkaracak. Kulüpler ise Avrupa’daki kulüp basketbolunu üst seviyeye taşıyıp turnuvayı kıtanın en yüksek kalitede rekabeti giderek artan bir hayran kitlesine ulaştırmak için gerekli tüm adımları atmaya devam etmeye kararlı.

6. Tüm kulüpler 19 yıldır bu maceranın ayrılmaz bir parçası olan Panathinaikos‘un EuroLeague’de devam etmesini istiyor. Ancak Sayın Giannakopoulos’un yaptığı asılsız iftiralara tolerans gösterilmeyecektir. Kulüpler, kolektif ve bireysel mülklerinin itibarını ve bütünlüğünü korumak, Panathinaikos’un kendisini grubun bir üyesi olarak taahhüt ettiği tüm yükümlülüklere tam olarak uymasını sağlamak için gerekli gördükleri her türlü eylemde bulunacaklardır." 

Yorumlar Okunma: 2367