Panathinaikos'tan bir mektup daha - BasketFaul.com

Panathinaikos'tan bir mektup daha

12-06-20 19:23
Geçtiğimiz günlerde Turkish Airlines EuroLeague’den ayrılma niyeti olduğunu açıklayan Panathinaikos, bugün bir mektup daha yayınlayarak EuroLeague yönetiminden iki talepte bulundu. Bu taleplerin arasında geçtiğimiz yıla dair lig yönetiminin yapması gereken ödemeleri bir an önce gerçekleştirmesi ve Coronavirüs sonrasında ligin finansal durumu ile anlaşmalarının güncel halini paylaşması isteği yer aldı.

Panathinaikos’un EuroLeague’e yolladığı son mektupta ise şu ifadelere yer verildi:

"Sizin de bildiğiniz gibi Panathinaikos’un EuroLeague gelirlerinden hak ettiği ve 15 Mayıs 2020 tarihinde yapılması gereken ödeme hala tarafımıza ulaşmamıştır. Bu kulübümüzün planlama sürecine telafi edilemez bir zarar vermektedir.

Bununla birlikte, 2019-20 EuroLeague sezonunun durdurulmasının üzerinden üç ay geçmesine rağmen kulüplere hala organizasyonunun şu anki ve gelecekteki finansal durumuyla alakalı bir bilgilendirme yapılmamıştır. Aynı zamanda EuroLeague’in televizyon ve sponsorluk anlaşmalarının durumu hakkında da bilgi verilmemiştir.

Yukarıda bahsettiğimiz konulardan dolayı kulüpler, EuroLeague yönetiminin profesyonellikten ve programlama becerisinden uzak tutumu nedeniyle önemli tehlikelerle karşı karşıya kalmış; bu zorlu dönemde daha kırılgan bir konuma sürüklenmiştir

Bir kez daha yukarıda bahsettiğimiz ödemelerin bir an önce gerçekleştirilmesini ve lig yönetiminin finansal konulardaki son gelişmeler ile güncellemeleri kulüplerle paylaşmasını talep ediyoruz." 

Yorumlar Okunma: 1927