Sarıca: Metecan Karşıyaka'da kalmak istiyor - BasketFaul.com

Sarıca: Metecan Karşıyaka'da kalmak istiyor

10-06-20 16:00
İzmir'e giden ve yöneticilerle görüşen Pınar Karşıyaka Koçu Ufuk Sarıca, bütçenin önümüzdeki günlerde belli olmasıyla somut adımlar atacaklarını belirtti.

Sarıca yeni kurulan kadro ile amaçlarına ulaştıklarını söyledi, "Tamamlanamamış olsa da iyi bir sezon geçirdik, sponsorumuzu, taraftarımızı ve yönetimimizi mutlu etmeyi başardık. Ligde ikinci sıradaydık ve önümüzdeki sezon başında da Dörtlü Finalini oynayacağımız FIBA EuropeCup'ta hedefimize yaklaştık. Bu oluşumu bir adım ileri götürmek için kadromuzu büyük ölçüde tutmak istiyoruz." dedi.

Avrupa'dan talipleri olan Jordan Morgan'a teklif yaptıklarını ve Cumartesi günü oyuncudan yanıt beklediklerini belirten Sarıca şöyle devam etti:

"Birlikte oynamaktan keyif duyan bir kadromuz var. Umarım iskeleti korur ve gereken eklemeleri yapıp camiaya daha da güzel günler yaşatırız. Geçen sezonu çıkış yakalayan Metecan Birsen ile görüştüm ve bana Karşıyaka'da kalmak istediğini söyledi. Bütçenin netleşmesinden sonra Metecan ile anlaşmanın yenilenmesini bekliyorum. Alıştığı ortam ve sistemde Metecan potansiyelini daha da artıracaktır." 

Yorumlar Okunma: 2201