Ene: Berk ve Berkan'ın performansı çok önemli - BasketFaul.com

Ene: Berk ve Berkan'ın performansı çok önemli

10-06-20 16:27
TOFAŞ Koçu Orhun Ene gençlere dayalı bir kadro oluşturacaklarını belirtirken Berk Uğurlu ve Berkan Durmaz'ın performanslarının kendileri için büyük önem taşıdığını söyledi.

Tarık Phillip ve Devon Williams'ın opsiyonlu kontratlarının bulunduğunu, ikisinin de değer kazandığını ifade eden Ene ,"Barış Ermiş ayrıldı, Sammy Mejia da bırakabilir. Deneyimli oyuncularımızın eksiğini enerji ve tempo ile çözmemiz lazım. Sadece bizim değil, bütün kulüplerin bütçeleri düştü. Takımlar arasındaki farkı kimya yakalayanlar yaratacak." dedi.

Yerli kadrolarının Berk Uğurlu, Mert Konuk, Batın Tuna, Ezekiel İtunge David, Alihan Demir, Berkan Durmaz ve Muhsin Yaşar'dan oluşacağını, Muhaymin Mustafa'nın ayrıldığını, Bora Satır'ın durumunun eğitimle ilgili kararından sonra belli olacağını söyleyen Ene şöyle devam etti:

"Yabancılar da dahil genç bir kadro ile yola çıkacağız. Yerli oyuncularımız elbette bir Barış, bir Sammy tecrübesinde değil ama yaşlarına göre deneyimli olduklarını söyleyebilirim. Oynayacağımız basketbol ve alacağımız sonuçlarla ilgili çok parametre var ama bizim açımızdan Berkan Durmaz ve Berk Uğurlu'nun neler yapacağı çok önemli. Berkan geçen sezonki performansının üzerine çıkmalı, Berk de geçen sezon bir ara yakaladığı ritmi sürdürebilmeli." 

Yorumlar Okunma: 4789