Giannakopoulos hisselerini satıyor: Umarım Panathinaikos BCL'de oynar - BasketFaul.com

Giannakopoulos hisselerini satıyor: Umarım Panathinaikos BCL'de oynar

09-06-20 15:33
Dimitris Giannakopoulos, düzenlediği basın toplantısında şoke edici kararlarını açıkladı.

Panathinaikos‘un sahibi Dimitris Giannakopoulos, 3 Haziran’da yapması planlanan ancak sonradan ertelenen basın toplantısını bugün (9 Haziran) gerçekleştirdi.

Giannakopoulos, şok edici kararlarını açıkladığı toplantıda Panathinaikos‘un basketbol departmanını 25 milyon euro gibi bir fiyata satacağını bildirdi. 46 yaşındaki yönetici, 100 milyon euro gibi bir hissesine sahip olduğu Panathinaikos’un yönetimini Manos Papadopoulos ve Takis Triantopoulos’a devrettiğini de duyurdu.

1987’den 2012’ye kadar ailesinin Panathinaikos’a 372.8 milyon euro gibi bir para harcadığını belirtirken “Olympiacos‘un yokluğunda Yunan Ligi’nde sakin bir sezon geçirdik” şeklinde konuştu ve EuroLeague CEO’su Jordi Bertomeu’yla ilgili şunları söyledi:

“EuroLeague’in Jordi Bertomeu görevdeyken geldiği nokta ortada. Bize her alanda en kötü şekilde davranılıyor ve kapsamlı cezalar uygulanıyor. Başka hiçbir takım bizim gibi adaletsizliğe maruz kalmadı. Maccabi, Olympiacos ve Panathinaikos olarak ligin gelirini yükselten ve onun faaliyetlerine devam etmesini sağlayan ekipleriz.”

Olympiacos‘un 2. Lig’e düşürülmesiyle ilgili olaraksa “Olympiacos‘un 2. bir sezon daha 2. Lig’de oynayacak olması onların yanlış kişiyle yüklendiklerini gösteriyor” dedi.

Giannakopoulos, yeni yönetimin bu “nefretlik” olarak nitelendirdiği ligden takımı çekeceğini düşündüğünü söyledi ve turnuvanın da en kısa sürede “dağılmasını” umduğunu belirtti:

“Umuyorum ki FIBA’ya gitme yönünde karar vereceğiz.” (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 1836