NBA oyuncusu duvar temizledi - BasketFaul.com

NBA oyuncusu duvar temizledi

01-06-20 02:00
Afro-Amerikan George Floyd'un sokak ortasında bir polis tarafından nefessiz bırakılarak öldürülmesinden sonra Amerika yangın yerine döndü. Protesto gösterilerine çok sayıda NBA oyuncusu da katıldı. Göstericilerin dükkanları yağmalamasına kadar uzanan olayları polis önlemekte zorlanınca asker de devreye girdi.

Olayların ardından San Antonio'nun temizlenmesi için halk seferber olurken, NBA oyuncusu Lonnie Walker de duvarların yıkanmasına yardımcı oldu.

MICHAEL JORDAN: YETER ARTIK
Basketbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri olarak gösterilen NBA efsanesi Michael Jordan, George Floyd’un polis tarafından katledilmesine tepki gösterdi. Jordan yaptığı açıklamada, “Büyük bir üzüntü, acı ve öfke hissediyorum. Bu ülkede insanların renklerine yönelik yerleşmiş ırkçılığa karşı ayaktayım, artık yeter” diye konuştu.

Efsane oyuncu açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: ”Bu sorunun cevabı ben de değil ama birlikte ortaya koyacağamız kolektif tepkiyle bütün insanları bir araya getirebiliriz. Birbirimizi dinlemeli, anlayışlı olmalı, empati göstermeli ve asla manasız bir şiddete sırtımızı dönmemeliyiz. Adaletsizliğe karşı taleplerimizi barışçıl yoldan dile getirmeye devam etmeliyiz. Birlik olarak sesimizi yükseltmeli ve bizi yönetenlere yasaların değişmesi için baskı yapmalı aksi takdirde oylarımızı sistemin değişmesi için kullanmalıyız. Her birimiz bu çözümün bir parçası olmalı, hep beraber adaleti sağlamalıyız.” 

Yorumlar Okunma: 1460