Barış Ermiş: 12 yıldır dışarıdayım, artık İstanbul'da oynayacağım - BasketFaul.com

Barış Ermiş: 12 yıldır dışarıdayım, artık İstanbul'da oynayacağım

26-05-20 11:32
5 yıl formasını giydiği TOFAŞ'tan ayrılan Barış Ermiş, 12 yıldır aile büyüklerinden uzak kaldığını belirtip, bu nedenle İstanbul'da oynama kararı aldığını söyledi.

TOFAŞ'ta harika günler geçirdiğini, kulübün kendisiyle devam edip daha sonrasında da antrenörlük için destek önerisinde bulunduğunu ifade eden Barış Ermiş, "En az 2 yıl daha oynayabileceğimi hissediyorum. 4 sene Bandırma, 2 sene Telekom, 1 sene Gaziantep, 5 sene de 12 yıldır aile büyüklerinden uzaklardayız. Onlar da torunlarını sevmek istiyor. Bu nedenle çok sevdiğim insanlarla birlikte olduğum TOFAŞ'a veda ettim." dedi.

İstanbul kulüplerinden biriyle anlaşmak istediğini, şu ana kadar bir görüşmenin olmadığını kaydeden Ermiş şöyle devam etti:
"Kararımı önceden vermiştim ancak Eurocup'ta 8'li Finallerin oynanma olasılığına karşı bekledim. Sezona devam edilmeyeceği açıklanınca da kararımı paylaştım.."

Barış Ermiş basketbolu bıraktıktan sonra antrenörlüğü düşünebileceğini şu sözlerle aktardı:
"Son yıllarda zaten Orhun abinin sahadaki asistanı gibiydim. Basketbolu bırakınca Orhun abi gibi çok iyi anlaştığım bir koçun yanında asistan olarak göreve başlamam mümkün olursa düşünmeden kabul ederim."

Pandemi sonrası ekonominin küçülecek olmasını Türk Basketbolu'nun fırsata dönüştürmesi gerektiğini de ifade eden Ermiş, "Federasyon yabancı sayısını düşürmese dahi kulüpler 4 yabancıyla oynayıp genç Türkler'e şans tanıyabilir. Bugünkü koşullarda çoğu kulüp 100 bin dolarlık yabancılar alamayacak. Türklerin paralarının değil, sürelerinin artmasını kastediyorum. Hepimiz görüyoruz ki yerli oyuncu kalitesi istenen düzeyde değil. Bunun da sonuçlarını milli takımda görüyoruz. Ekonomideki zorunlu küçülme sırasında yerliler daha fazla fırsat bularak kendilerini geliştirebilirler." (Basketfaul)

Yorumlar Okunma: 3768