Alper Yılmaz: Yabancı sayısını azaltabiliriz - BasketFaul.com

Alper Yılmaz: Yabancı sayısını azaltabiliriz

26-05-20 07:59
Anadolu Efes Genel Menajer Alper Yılmaz, beIN Sports’a açıklamalarda bulunurken 10 olan yabancı sayısını azaltabileceklerini söyledi.

Yılmaz şöyle konuştu:
“EuroLeague'de de bitirilme kararı alındı ve biz de buna saygı duyuyoruz. Bundan sonra önümüzdeki sezon aynı başarılara ulaşabilmek için çalışmalara devam edeceğiz.

Bitmemiş bir hedefimiz var. Bunu söylüyor olmak oyuncularımızın konsantre olması için yeterlidir diye düşünüyorum. Biz bu sene gerçekten çok iyi ve özel bir sezon geçiriyorduk. Taraftarımızla birlikte oyuncularımız çok konsantre bir şekilde hedeflerimize gitmeye çalışıyordu. Tabii hiçbir şeyin garantisi yok. Playoff’ta ya da Final Four’da yenilip elenebilirdik de ama biz kendimizi şampiyonluğun en büyük favorisi olarak görüyorduk. Dolayısıyla hak ettiğimizi düşündüğümüz yere ulaşabilmek için gelecek sezonun ilk maçından itibaren elinden geleni yapacak bir takım olacaktır. Hedefimiz tutabildiğimiz kadar oyuncuyu bir arada tutup iyi bir şekilde birbirine alışmış bir takım olarak yolumuza devam etmeye çalışmak.

Tabii hiç alışık olmadığımız kadar uzun bir ara olmuş olacak. Mart’tan Ekim’e kadar neredeyse hiç resmi maç yapmıyor olmuş olacağız. Bu da bize hazırlanabilmek adına biraz daha uzun bir süre veriyor aslında. İnşallah COVID 19 süreci bir önce biter ve normal hayatımıza geri dönebiliriz. 

Bütün kulüplerde şu anda bu sezonun yarattığı etkiler sebebiyle ekonomik problemler var. Televizyon, sponsor ve taraftar gelirlerinde azalma olduğu için herkesin toplam gelirinde bir azalma var. Bu sezon için EuroLeague kulüpleri olarak, Oyuncular Birliği’yle bir anlaşmaya gittik ve maaşlarında bu sezon için bir indirim yaptık. Önümüzdeki sezonun bütçesi ise anlaşılacak oyuncular ve kurulacak kadroya göre belirlenecek. Bütün basketbol dünyasında kontratlarda bir düşme olacağını düşünüyorum. Bu ne kadar olur, ne kadar etkiler gibi sorulara cevap vermek için henüz erken. Bu sezon 10 olan yabancı sayımızı azaltmayı düşünüyoruz ama genel olarak küçülecek miyiz küçülmeyecek miyiz bu konuda bir yorum yapma imkanım yok.” 

Yorumlar Okunma: 2673