Micic: Ataman muhtemelen bir düğmeye basıp herşeyin normalleşeceğini düşündü - BasketFaul.com

Micic: Ataman muhtemelen bir düğmeye basıp herşeyin normalleşeceğini düşündü

25-05-20 17:36
Lig durdurulmadan önce lider olan Anadolu Efes‘te ise Sırp guard Vasilije Micic, ülkesinin basınına bu durumu değerlendirdi.

Mozzart’a konuşan Micic, oyuncular için en doğru kararın alındığını söyledi:

“Dürüst olmam gerekirse; şampiyonluğu kazanmak için en iyi durumda olan takım olsak da bu iyi bir karar. Tüm bu yaşananlara farklı bir açıdan bakmamız gerekiyor. Sonuçta hepimiz çok uzun bir ara verdik. Oyuncuların bakış açısından en iyi karar verildi. Sakatlık riski çok büyük ve oynanma koşullarının kalitesi tartışmalı olacaktı. Tüm bu durumlar sonraki sezonun başında da olacak ve muhtemelen garip başlangıç olacak. Bu karar nedeniyle gelecek sezonun daha harika olacağına inanıyorum. Seyirci durumu yakında çözülecektir. Bu yüzden sezonun bu şekilde bitmesinin daha iyi olduğuna inanıyorum.”

Anadolu Efes‘in sezonun tekrar başlaması istediğini de değerlendiren Micic, “Herkes hikayeye kendi açısından bakıyor. Eğer sezon geri dönseydi, bu herkes için büyük bir şok olacaktı. Hala herkes için sağlık ilk sırada ve diğer her şey buna kıyasla önemsiz. Evet, bu durum biraz üzücü çünkü şampiyonluk için mücadele edemedik. Geçen sezondan sonra bir adım daha ileri gidebilirdik fakat takım olarak daha fazla oynamama kararını oybirliğiyle karar verdik. Bu karar sebebiyle teknik kadro biraz rahatsız oldu ama Ergin Ataman böyle bir koç. Hedefe ulaşmak onun için çok önemli. Gerçek durumun farkında olmayabilir ve muhtemelen bir düğmeye basarak her şeyin normale dönebileceğini düşündü” ifadelerini kullandı.

Micic, lacivert-beyazlılardaki geleceği hakkında da konuştu: “Gelecek sezon için Efes‘le bir sözleşmem var ama bundan sonra ne olacağını göreceğiz.” (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 2808