Euroleague oyuncuları fedakarlık yapıp sahaya çıkmalı - BasketFaul.com

Euroleague oyuncuları fedakarlık yapıp sahaya çıkmalı

25-05-20 07:49
1996 yılında Anadolu Efes ile Koraç Kupası’nı kazanan Petar Namouski, sports.walla.co’ya açıklamalarda bulundu.

Coronavirüsü salgını sebebiyle askıya alınan EuroLeague sezonu hakkında konuşan Naumoski, “Umarım EuroLeague sezona devam etme ve ligi oynayarak tamamlama kararı alır. Birçok oyuncunun buna karşı olduğunu biliyorum. Ancak ben onların yerinde olsam ve fiziksel durumum iyi olsa tereddüt etmeden tekrar oynamak istediğimi söylerdim.

Kesinlikle oyuncuların kaygılarını anlayabiliyorum, içinde bulunduğumuz durumda çıkıp basketbol oynamak kolay değil. Bu tam olarak doğru veya yanlış bir kararın olduğu bir durum değil. Ülkelerine dönen çok fazla oyuncu var, oyuncuların ne kadar antrenman yapabildiği şüpheli. Ancak EuroLeague’de oynayan sporcular da sıradan vatandaşlar değil. Çok yüksek miktarlar kazanıyorlar. Ben de sporun geriye dönmesini sağlamak için fedakarlık yapmaları gerektiğini düşünüyorum. Umarım basketbol kısa sürede geriye döner.” ifadelerini kullandı.

Sezonun iptal edilmesi durumunda Anadolu Efes’in şampiyon ilan edilmesi gerektiğini düşünüyor mu sorusuna Naumoski, “Bu cevap vermesi zor bir soru. Basketbol masa başında değil sahada oynanan bir oyun. Şampiyonun sahada belirlenmesi en doğrusu” cevabını verdi. 

Yorumlar Okunma: 1795