Sarper David Mutaf NCAA yolunda - BasketFaul.com

Sarper David Mutaf NCAA yolunda

24-05-20 18:45
Fenerbahçe'nin 2002 doğumlu genç oyuncusu Sarper David Mutaf, önümüzdeki sezondan itibaren kariyerine NCAA'de oynama yolunda adım attı ve Alihan Demir'in mezun olduğu Minnesota Üniversitesi ile sözlü olarak anlaştı. Mutaf'ın Minnesota ile anlaşmasına rağmen Fenerbahçe'deki gelişmelere göre kesin kararını vereceği ancak NCAA tercihinin ağırlıklı olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz sezonu BGL'de 17 sayı 6 ribaund 3 asist ortalamaları ile geçiren Mutaf, Adidas Next Generation Euroleague turnuvasını da 22 sayı ve %44 üç sayı isabet oranı ile tamamlamıştı. 

 

247 Sports‘a konuşan 18 yaşındaki Mutaf, “Minnesota Üniversitesi’ne gitmeye karar verdim çünkü iyi bir program ve bu süreçte koç hem Pitino hem de ekibiyle iyi bir iletişim sağladık. Harika bir takım ve taraftarları olduğunu biliyorum. Orada oynayacağım için çok heyecanlıyım,” dedi.

 
Minnesota Üniversitesi’nin başantrenörü, Panathinaikos‘un eski koçu Rick Pitino’nun oğlu olan Richard Pitino. David Mutaf, yeni koçu hakkında “Pitino’nun sistemini ve oyuncularıyla ilişkisini beğeniyorum. Kararımın büyük bir dayanağı da bu,” şeklinde konuştu.

Yorumlar Okunma: 2632