'Bir oyuncuda veya antrenörde virüs çıkarsa ne yapılacak?' - BasketFaul.com

'Bir oyuncuda veya antrenörde virüs çıkarsa ne yapılacak?'

24-05-20 15:40
Khimki Genel Menajeri Pavel Astakhov olası Euroleague sezonunun devamı hakkında açıklamalarda bulundu.

Duruma iki farklı şekilde baktığını söyleyen Astakhov öncelikle sezonun devam etmesi halinde kulüplere konaklama, ek oyuncu maaşları gibi birçok ek maliyetin çıkacağını ve bununla birlikte tüm maçların seyircisiz oynanacağını söyledi.

Khimki’nin sezon durdurulmadan önce play-off yolunda ilerlediğini ve kalan fikstürün de bunu gerçekleştirmek için uygun olduğunu aktaran Astakhov “karantina süresi boyunca oyuncular formundan çok uzaklaştı. Bu noktada sahip olduğumuz avantajı da kullanmamız oldukça zor. 18 takımı tek bir yerde toplayıp normal sezonu tamamlatacaklar ve ardından play-off’lar başlayacak. Peki ya bu süreç içerisinde bir oyuncuda veya bir antrenörde virüs tespit edilirse ne olacak? Her şeyi tekrar durdurup bizi evimize mi yollayacaklar? Bana göre en mantıklısı gelecek sezon için hazırlanmak.” diyerek konuyla ilgili fikirlerini belirtti.

Astakhov Euroleague için A Lisansı bulunmayan Khimki’nin gelecek sezon bütçesi ve oyuncu kadrosunun hangi kupada oynayacaklarına bağlı olarak şekilleneceğini aktarırken şu ana kadar Euroleague’den resmi açıklama olmadığını ve 25 Mayıs’ta alınacak kararı beklediklerini söyledi. 

Yorumlar Okunma: 1124