NBA'in efsane koçu hayatını kaybetti - BasketFaul.com

NBA'in efsane koçu hayatını kaybetti

22-05-20 16:46

NBA tarihinin en büyük koçlarından Jerry Sloan hayatını kaybetti. 78 yaşındaki efsane koç Parkinson hastalığı yüzünden hayatını kaybetti.


Utah Jazz yaptığı açıklamada: "Jerry Sloan her zaman Utah Jazz ile eş anlama gelecektir. O bizim organizasyonumuzun her zaman bir parçası olacaktır. Onun kaybının yasını ailesi, arkadaşları ve taraftarlar beraber tutuyoruz. Onun bizim için yaptıkları ve burada başardıkları ayrıca Utah için on yıllar süren sadakati için ona minnettarız" diyerek 23 yıllık koçlarını saygıyla andı.

Jerry Sloan, Utah Jazz'ın zirveye oynadığı Karl Malone-John Stockton'lı dönem dahil olmak üzere 23 yıl Utah Jazz'ın koçluğunu yapmış ve Utah Jazz ile 1223 galibiyete ulaşarak inanılmaz rakamlara imza atmıştı. Aynı zamanda Mehmet Okur'un All-star'lığa kadar yükseldiği dönemde de koç Jerry Sloan'du. Jerry Sloan NBA tarihinde tüm zamanlarda en çok maç kazanmış 4. koçtu. Oyuncu olarak da NBA'de 755 maça çıkan Jerry Sloan kaderin bir cilvesi olarak kariyerinin neredeyse tamamını geçirdiği Chicago'ya karşı 2 kez NBA finallerini kaybetmiş ve şampiyonluğun kıyısından dönmüştü.

Yorumlar Okunma: 2169