Aytaç Kuru'dan söyleşi konuklarına teşekkür - BasketFaul.com

Aytaç Kuru'dan söyleşi konuklarına teşekkür

19-05-20 17:41
Herkese merhabalar.  Herkesin malumu bir pandemi sürecindeyiz ve hiç alışık olmadığımız bir durumdayız. Biz basketbol adamları da diğer tüm sektörlerde olduğu gibi, bu süreçte evde oturmak zorunda kaldık. Şahsen, üretimin her şekilde devam etmesi gerektiğine inanan biri olarak, kendi Instagram hesabımdan, çeşitli konu başlıkları üzerinden canlı yayınlar yapma gereği hissettim. Bu yayınlara erkek ve kadın liglerinden üst düzey antrenör dostlarım, milli takımlar seviyesinden idareci, kondisyoner ve antrenör dostlarım ile her ligden saygı duyduğum oyuncu dostlarım katıldı. Ayrıca pilates konusunda da işin uzmanından bilgiler aldık. 40 günde 40 canlı yayın yaparak, ortalama 1 saatlik yayınlar ile bu süreçte hissettiğim sorumluluğu yerine getirmeye çalıştım. 

Gerçekleşen tüm yayınların ortak konusu genç oyuncuların A takım entegrasyonu sırasında yaşadığı zorluklardı. Ayrıca ortak yayında katılımcı kişinin geçmişine ve hikayesine bakarak, katılımcının da tecrübelerini rahat aktarabilmesi için farklı konu başlıkları belirledik. Geçmiş milli takım jenerasyonlarını ve günümüze yansımalarını, farklı ülke ekollerini, altyapıda ki rakip ülkelerin bizden farklı uygulamalarını, NCAA ve kolej liglerinin yapısal farklılıklarını, ailesinden erken kopmuş ve basketbol için şehir dışına transfer olan oyuncuların yaşadığı zorlukları, kondisyonerlerin önemini ve iş alanlarına saygıyı, takım olgusunu, etik kuralları, veli ilişkilerini, hakemlik müessesesini, pilates ile basketbol ilişkisini ve bunlara benzer işimizde hakim olmamız gereken konuları ele aldık. 
 
Tek derdim, kendi tecrübelerim ve birikimim ile, beraber sohbet ettiğim insanların tecrübelerini ve hikayelerini bizi takip eden insanlara aktarabilmekti. Bizim görevimiz temelde saha içinde basketbolu öğretmek olsa da saha dışında da insanlara ve özellikle de gençlere yol gösterici profilde olabilmektir. Karantina sürecinde de bunu amaçlayarak ve sosyal medyanın da gücünden faydalanarak güzel yayınlar gerçekleştirdik. Euroleague ve A milli takım seviyesinden coach ve oyuncular ile birlikte, oyuncu olmaya aday gençleri ve onların değerli antrenörleri olan meslektaşlarımı da kendi sayfamda konuk ederek her kesimden yaşanan tecrübeleri aktarmaya çalıştım. Hiç tanımadığım insanlardan çok güzel mesajlar aldım. Ayrıca Cedi Osman, Mehmet Okur, Hidayet Türkoğlu gibi basketbolumuzun önde gelen isimlerini de yayınları izleyenler arasında görmekten çok mutlu oldum.

Her gün ortalama 450-500 kişinin takip ettiği, insanların gün içindeki paylaşımlarıma ve canlı yayın esnasında yayına gönderdikleri sorulara da cevap bulmaya çalıştık. Özellikle genç sporculara, ailelerine ve antrenörlük mesleğine yeni başlayan insanlara çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca basketfaul web sitesi de yayınların büyük çoğunluğunu alıntı yaparak, konuşulan değerli konuları okurları ile buluşturdu. Yayınlarda konuşulan konuları daha çok insana ulaştırma konusunda onlar da önemli bir sorumluluk bilinci ile bu yayınların içeriklerini paylaşmak istediler.

Dün akşam üst üste 40. yayını gerçekleştirdim ve bir süre ara vermeye karar verdim. Ramazan bayramı sonrasında belki tekrar bir yayın sürecine girebilirim ama şimdilik bayram sonuna dek yayınları bitiriyorum. Canlı yayınlara katılım göstererek  bizleri yanlız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum. Ayrıca 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Ve Gençlik Spor Bayramımız ile bir kaç gün sonra ulaşacağımız Ramazan Bayramımız da şimdiden kutlu olsun.

Bu yayınlara tecrübeleri ile katkılar veren ;
Basketbol Süper Ligi temsilcilerinden Bahçeşehir Koleji'nin baş antrenörü Zafer Aktaş'a, Beşiktaş Sompo Sigorta yardımcı antrenörü Servet Özsüner'e, Anadolu Efes yardımcı antrenörü Cenk Yıldırım'a, Pınar Karşıyaka ve A Milli takımımızın yardımcı antrenörü Arda Demirbağ'a, Gaziantep Basketbol yardımcı antrenörü Okan Kılıç'a, Ted Kolejliler baş antrenörü Emrah Benli'ye, Kadınlar Basketbol Süper Ligi temsilcilerinden Beşiktaş baş antrenörü Barış Akgün'e ve Galatasaray baş antrenörü Efe Güven ile sevgili kardeşim Ege Özışık'a da çok teşekkür ediyorum.

Ayrıca altyapı milli takımlar idarecisi Gürol Karamahmut'a, altyapı milli takımlar kondisyoneri Tolga Titiz'e, U17 Milli takım ve Tofaş BGL antrenörü Semih Soguksu'ya, Tarsus Amerikan Koleji BGL antrenörü Eser Orhan'a, Ormanspor BGL antrenörü Volkan Karaçam'a, Fesa Akademi antrenörü Hamdi Gürgen'e, Ünsped kulübü antrenörü Polat Kaya'ya, Cedi Osman Akademi'den Hasan Serbest'e, Pınar Karşıyaka altyapı kondisyoneri Oldinç Bayraktar'a ve pilates uzmanı İpek Teziç Özsüner'e katkılarından ötürü çok teşekkür ediyorum. 

Oyuncu dostlarımdan da teşekkür edeceğim değerli insanlar var. Öncelikle Petkim'den örnek sporcu karakterine sahip ve her sporcuya ilham kaynağı oluşturabilecek tecrübesi ile Hakan Yapar'a, daha sonra Gaziantep Basketbol'dan Cem Ulusoy'a, Tofaş'tan Berk Uğurlu ve Batın Tuna'ya, Fenerbahçe Beko'dan Ergi Tırpancı'ya , Anadolu Efes'ten Mustafa Kurtuldum'a, Beşiktaş'tan Mehmet Ali Aşkar'a, Türk Telekom'dan Egemen Güven'e, Konyaspor'dan Fırat Töz ve Gökhan Şirin'e, Sigortam Net İTÜ'den Oğulcan Baykan ve Alp Oktay'a,  Bursaspor'dan Mete Tekçevik'e, Tarsus Amerikan Koleji'nden Berkay Çıvgın'a, Galatasaray'dan Safa Yılmaz'a, Teksüt Bandırma'dan Boran Güler'e, Darüşşafaka Tekfen'den Doruk Dora ve Hasan Efe Uzun'a, NCAA temsilcimiz Ege Havsa'ya, kolej ligi'nden Koralp Türk'e ve sevgili kardeşim Furkan Aldemir'e de çok teşekkür ediyorum. 

Yorumlar Okunma: 6084