Şehmus Hazer: Doncic gibisi 40 yılda bir gelir - BasketFaul.com

Şehmus Hazer: Doncic gibisi 40 yılda bir gelir

19-05-20 08:13
Teksüt Bandırma’dan Şehmus Hazer beIN Sports’a konuk oldu, karantina günlerinden ligin oynanmama kararına, kariyer planlamasından basketbola ilk başladığı günlere kadar birçok farklı konuda açıklamada bulundu. 

* Basketbolu çok özledim ama bu insan sağlığından önce gelmiyor. Federasyonun kararına da katılıyorum. Maçlar oynansaydı, seyircisiz oynanacaktı belki de. Seyircisiz maçların da tadı-tuzu yok. 

* Çok kötü geçmeyen bir sezondu benim için. Koçumuz Hakan abinin de yardımları oldu. Takım halinde iyi bir uyum yakaladık. Bandırma, küçük yer olduğu için basketbola odaklanıyorsunuz. Sadece basketbol odaklı olduğumuz için daha çok kendimizi geliştiriyoruz. Kulübün de yatırımı buna destek oluyor.

* Lise 1’e geçmeden başladım basketbola. Hobi olarak yapıyordum tabii. Kendimi geliştirdikten sonra, ‘Neden profesyonel yapmıyorum?’ diye düşündüm. Eski adıyla Banvit’e geldim denemelere, seçildim. 3 senedir de A Takım’da oynuyorum. Türkiye Ligi’nde çoğu rakip benim neler yapacağımı az çok biliyor. Avrupa’da genç olduğum için takımlar dikkat etmiyor, çok hazırlık yapmıyor. Bu, benim işimi kolaylaştırdı. Orada daha rahat ve daha iyi oynayabiliyordum.

* EuroLeague’de oynamak herkesin hayallerinden biri. Ben de isterim. Şu an şampiyon bir takıma fiziksel ve teknik olarak hazır olmayabilirim ama play-off’u zorlayacak takımlarda oynayabileceğimi düşünüyorum.

* NBA Draftı için bu sene deneme şansım vardı ve denedim. Draftın sonucunu bekliyorum. Çalışmalarıma bu duruma bakarak devam ediyorum. Şu ana kadar hiçbir takımla iletişime geçmedim. Cedi ve Furkan’la şu ana kadar konuşamadım. Onlar, 2-3 senedir oradalar. ‘Neden ben de olmayayım?’ diye düşünüyorum. Draft’tan sonra bakacağız, belki ben de orada olabilirim.

* Luka Doncic’le aynı yaştayız ama o apayrı bir yetenek. 40 yılda 1 gelir böyle biri Avrupa’ya. O da bir örnek. ‘Senin yaşında biri yapıyorsa, sen de yapabilirsin.’ diye düşünüyorum.

* A Mili Takım bambaşka bir şey. Oradaki oyuncuların çoğunu basketbola başlamadan izlemiş oluyorsun. İdol aldığın oyuncular oluyor. Oraya gittiğimde de bana çok yardımcı oldular, çok güzel bir duyguydu.” “Bu sene çağrıldım ama 12 kişiye giremedim, bir dahaki sefere 12 kişiye girip oynayan oyuncu olmak istiyorum. Umarım bunu başarabilirim. 

Yorumlar Okunma: 1678