Anadolu Efes: Saygıyla karşılıyoruz - BasketFaul.com

Anadolu Efes: Saygıyla karşılıyoruz

11-05-20 15:27
TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu'nun "Beyaz Sezon" açıklamasından sonra BSL lideri Anadolu Efes kararı saygıyla karşıladığını duyurdu.

Anadolu Efes'in açıklaması şöyle:

"TBF Covid 19 salgınının sürmesi sebebiyle İNG Basketbol Süper Ligi 2029-20 sezonunu bugün sona erdirmiştir. Bu doğrultuda normal sezonun kalan maçları ve play off turu maçları oynanmayacaktır. Kulübümüz sporcularının, antrenörlerin, yetkililerin ve taraftarların sağlığı ile güvenliğini korumak adına alınan bu kararı saygıyla karşılamaktadır. Anadolu Efes Spor Kulübü için halkımızın sağlığı tüm şampiyonluklardan ve başarılardan daha değerlidir. En büyük dileğimiz İNG Basketbol Süper Ligi 2019-20 sezonunun normal bir şekilde tamamlanmasaydı ancak bu mümkün olmamıştır. Normal sezonun 23 maçlık dönemini 21 galibiyet alarak lider kapatan takımımızın emeklerinin ve kulübümüzün yatırımlarının boşa gitmediğine inanıyoruz.

Lider tamamladığımız sezonda emeği geçen yöneticilerimize, antrenörlerimize, oyuncularımıza, çalışanlarımıza ve tabii ki taraftarlarımıza bir kez daha çok teşekkür ediyoruz.

Ayrıca Covid 19 salgını sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, tedavi gören vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz." 

Yorumlar Okunma: 2532