Jordan bırakınca LeBron ağlamış - BasketFaul.com

Jordan bırakınca LeBron ağlamış

11-05-20 10:18
The Last Dance belgeselinin dün yayınlanan bölümünde Michael Jordan’ın 1993’ün Ekim ayında emekli olmasına yer verildi. Bölümü izleyen LeBron James, attığı Tweet’te Michael Jordan’ın emekliliğini öğrendiğinde ağladığını söyledi.

“Jordan’ın emekli olduğu gün ağlamıştım. Henüz 9 yaşındaydım. İnanamamıştım”

NBA’in en iyi oyuncusunun kariyerinin zirve noktasındayken emeklilik kararı almasına şaşıran tek kişi tabii ki LeBron James değildi. Bulls, 1993 yılında üst üste üçüncü şampiyonluğunu kazanmıştı ve Michael Jordan yedi sezon üst üste ligin sayı kralı olmayı başarmıştı. (32.6 sayı)

Jordan, belgeselin devamında 1993 yazında trajik bir şekilde hayatını kaybeden babasının hayalini gerçekleştirmek için emekli olduğunu dile getirdi. Profesyonel olarak beyzbol oynama fikri aslen Jordan’ın babasına aitti. Michael, 1994 sezonunda beyzbolda bir kariyer denemişti.

Jordan, 1995’in Mart ayında tekrar basketbola döndü. İlk maçında Indiana Pacers karşısında 103-96’lık bir mağlubiyet yaşayan Michael Jordan, 4 maç sonra Madison Square Garden’da New York Knicks karşısında 55 sayı kaydetti. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 1154