Simon: Euroleague oynanacaksa sponsorlar için oynanacak - BasketFaul.com

Simon: Euroleague oynanacaksa sponsorlar için oynanacak

09-05-20 08:26
Anadolu Efes‘in tecrübeli yıldızı Krunoslav Simon, ülkesinde bir podcastte konuk oldu.

Sport Klub’s “Give & Go” podcast‘inde konuşan Hırvat yıldız, EuroLeague’in devam etme ihtimali ve Vasilije Micic ile Shane Larkin’le birlikte ne kadar durdurulamaz oldukları hakkında konuştu.

İlk olarak EuroLeague’i değerlendiren Simon, “Bir kimyamız vardı. Sezon başından beri mükemmel oynuyoruz ve en önemlisi bundan zevk alıyoruz. Sahadaki her maçtan keyif aldık. Bu da sonuçlara ve oyuna etki etti. Şu anda olanlarsa mücbir bir sebep ve bundan dolayı kesinlikle üzgünüz. EuroLeague tekrar oynansa bile aynı biçimde geri döneceğimiz, aynı kimyayı bulacağımız ve her şeyin eskisi gibi olacağı kesin değil. Zaten EuroLeague devam ederse, bu daha çok TV hakları ve sponsorların için olacak. Bizim aynı forma sahip olacağımızı söylemek kolay değil” dedi.

Shane Larkin ve Vasilije Micic’le kısa rotasyonu paylaşması hakkında da konuşan Hırvat forvet, “Bu özel bir durum. Avrupa’da diğer takımların böyle beş kişilik bir kadroya sahip olduğunu düşünmüyorum. Ben de buradaki en iyi pozisyondayım. Rakiplerimiz en iyi savunmacılarını onların karşısına koyuyor ve benim karşımda hep kötü savunmacı kalıyor. Spanoulis ya da Rodriguez gibi. Bunlar hücumda muazzam isimler ama savunmada zayıf oyuncular. Bu yüzden de burada harika bir pozisyonda olduğumu düşünüyorum. En iyi oyuncularla oynadım ancak aynı anda bir takımda iki tane bulunması nadirdir. Sahada birlikte olduğumuzda birbirimizi tamamlıyoruz. Hepimiz bu modda oynuyoruz ve bizi yenmek gerçekten kolay değil” ifadelerini kullandı. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 1154