Ataman: Sezonun şampiyonu sağlık çalışanları - BasketFaul.com

Ataman: Sezonun şampiyonu sağlık çalışanları

08-05-20 08:39
Old Spice'ın Anadolu Efes'e sponsor olması ile ilgili olarak düzenlenen toplantıda konuşan koç Ergin Ataman, "Bu yılın şampiyonları sağlık çalışanları." dedi.

Ataman basın mensuplarının sorularını yanıtlarken şunları söyledi:

"Futbol Federasyonu bütün liglere 12 Haziran'dan itibaren oynanma kararı aldı. Avrupa'da da basketbolda ilerideki ülkeler liglere devam etmeye hazırlanıyor. Bazı takımların oyuncularını göndermiş olması ligi bağlamaz. Kolay vazgeçmemek lazım. Bence ligi oynatmak için her şey yapılmalı, şampiyon sahada belli olmalı. Türkiye'de ligler için kontak kapatılmış ve sezon sona ermiş görüntüsü var maalesef. Bazı riskleri göze alamazsak ülkede her konuda kontağı kapatmamız lazım. Doktorlara bırakırsanız belki 2 yıl sporu yasaklamak isteyecekler. Almanya'da 10 futbolcuda test sonuçları pozitif çıktı ancak 2 gün sonra lige devam kararı alındı. Euroleague kararını 24 Mayıs'ta verecek ve sezona oynanacakmış gibi gözüküyor. 

Bu yılın şampiyonları sağlık çalışanları." 

Anadolu Efes Genel Direktörü Alper Yılmaz ise, TBF'nin kararını kısa sürede vermeye hazırlandığını belirtip, "Kimse zarar görmeden tamamlayabileceksek lige ve Euroleague'e devam etmek isteriz." diye konuştu.. 

Yorumlar Okunma: 2418