Kandemir: Bu borcu yapanlardan hesap sorulmalı - BasketFaul.com

Kandemir: Bu borcu yapanlardan hesap sorulmalı

05-05-20 10:59
Beşiktaş'ta Basketbol Şubesini Yeniden Yapılandırma Direktörlüğü görevine getirilen Ahmet Kandemir, eski borçlardan dolayı üzerlerinde kara bulutların dolaştığını söyledi.

Hesapsızca yapılan harcamalar yüzünden geleceğin ipotek altına alındığını belirten Kandemir, "Salgın öncesinde 1.250 milyon dolarlık bütçeyle takım kurmayı planlıyorduk. Son gelişmelerden sonra bu rakamı dahi bulamayabiliriz." dedi.

Kandemir şöyle konuştu:
"Yıllardır yöneticilerin neden oldukları borçlardan sorumlu tutulması gerektiğini konuşup duruyoruz ama bu konuyla ilgili hiçbir şey yapılmıyor. Ben sorumsuzca davrananlardan mutlaka kanunlar nezdinde hesap sorulması gerektiğini söylemeye devam edeceğim. 

Şubenin gelirleri ile işi çevirmek mümkün ama eski borçlar nedeniyle para elimize geçmiyor ki... Eski yönetimler olmayan gelirlerle olmadık sözleşmeler imzalamışlar ve sonrasında borçları yeni borçlarla kapatmak isterken, borç yükünü daha da ağırlaştırmışlar.

Borçları tasfiye edip, basketbolu sürdürülebilir hale getirmek için 3 yıl boyunca sezon başına 1.250 milyon oyuncu bütçesiyle yola çıkmayı planlamıştık ama salgın sonrası işler daha da zorlaştı." 

Yorumlar Okunma: 3830