Cem Ulusoy: Bandırma Kırmızı yıllarım bana çok şey kattı - BasketFaul.com

Cem Ulusoy: Bandırma Kırmızı yıllarım bana çok şey kattı

04-05-20 13:13
Gaziantep Basketbol'dan Cem Ulusoy, Aytaç Kuru'nun instagram üzerinden yaptığı söyleşinin konuğu oldu.

- Basketbola 10 yaşında Antalya DSİ'de başladım. Beden eğitimi öğretmenimin yönlendirmesi etkili oldu.
- 15 yaşında Banvit'e transfer oldum. Bir Anadolu şampiyonası esnasında Ali Yıldırım benimle temasa geçti ve beni istediklerini söyledi. O sezonun sonunda yaz döneminde Banvit'e gittim.
- Bir kulübün beni keşfetmesini bekledim açıkçası. Eğer Banvit gibi bir organizasyona gitmeseydim heralde eğitim merkezli bir hayatım olurdu.
- Banvit'te 3 yıl lojmanda kaldım. Sonrasında bir eve çıktım ve ailemle yaşamaya başladım. 
- Aslında geç sayılabilecek bir yaşta dahil oldum Banvit'e. Bu durumla daha erken karşılaşsaydım, ben de jenerasyonumdaki arkadaşlarım ile milli takımlar düzeyinde yakalanan büyük başarılara ortak olurdum. 
- 95-96-97 jenerasyonlarından çok oyuncu çıktı. Ben Banvit'e geldiğimde sadece bizden 8 oyuncu milli takıma gidiyordu. 
- Oradaki Kırmızı organizasyonu bana çok şey kattı. TBL'de yaşadığım sertlikler, agresiflikler beni süper lige hazırladı. 
- O dönemde Banvit A takımında yerli rotasyonunda da çok transfer yapılıyordu. O yüzden Bandırma Kırmızı organizasyonunda, TBL bana ve arkadaşlarıma değer kazandırdı.
- Antalya'da haftada 2-3 antrenman ancak yapabiliyorduk. Banvit'te kıran kırana bir mücadele var. Kendini sürekli hazır tutmak zorundasın. Başlarda zorlandım ama üstesinden geldim.
- Hayatım boyunca en büyük motivasyon kaynağım, ailemi gururlandırmak oldu.
- Yaşım ilerledikçe akademik hayattan uzaklaşmaya başladım. Şuan Beykent Üniversitesi'nde okuyorum ama basketbol merkezli bir yaşantım var.
- BSL'de benim TBL'de yaşadığım sertlik var. Burada farklı olarak yetenek ve zeka seviyesi çok üst seviyede. Ben bazen agresifliğimi kontrol edemediğimde faul problemleri yaşayabiliyorum.
- Banvit'te altyapı sözleşmem bittiğinde, yeni bir sayfa açmaya karar verdim. Banvit'in de o dönem sıkıntıları vardı ve o durumla çok ilgilendikleri için orada kalıp kalmamam konusunda çok da fazla konuşamadık. 
- O dönem teklifler oluştu. Markovic'in beni sezon içinde de istediğini biliyordum. Bu istek ve kulübün de doğru yapısı ile orada mücadele edebileceğime inandım. Çok da iyi bir sezon geçiriyoruz.
- Erden Eryüz ve diğer asistan coachlar ile de iyi bir iletişim içindeyiz. Erden abinin basketbolu çok yeni bırakması benim için avantaj. Tecrübelerinden faydalanıyorum.
- 2 yıldır kendimi süper lige ait hissediyorum. Aslında Filipovski döneminde de iyi durumdaydım ama Theodore'un gelişi ile sürem çok azaldı. Ben de TBL'ye inmek istedim.
- TBL'de Ahmet Gürgen ile iyi sezon geçirdim. Zaten BSL'ye geri dönüşüm de onunla birlikte oldu. 
- Küçük yaşlarda idol konusunda kendime Kerem Tunçeri'yi örnek aldım.
- Bundan sonraki kariyer planımda Euroleague oynayan bir Türk takımında boy göstermek istiyorum. Olmazsa da Avrupa hayalim var.
- Banvit dönemlerin de Gaziantep deplasmanları çok zor geçiyordu. Salon şekli ve tribünlerin konumu bizi zorluyordu. Şuanda da Karşıyaka deplasmanlarını söyleyebilirim. Oldukça zorlu geçiyor orada maçlar.
- Bu sezon Jason Rich bana çok yardımcı oldu. Özel çalışmalarda beni hep daha çok çalışmaya itti. 
- Genç oyunculara; tavsiyem sabırlı olsunlar. Her istediğinizi anında elde edemeyebiliyorsunuz. Çok çalışarak ve pes etmeyerek mücadele etmeye devam etsinler.

- Beraber oynadığım takım arkadaşlarımdan bir beş yapmam gerekirse ;
- Cem Ulusoy
- Rıdvan Öncel
- Tolga Geçim
- Metehan Akyel

- Berke Atar  

Yorumlar Okunma: 1392