Clyburn: Darüşşafaka'da takımın iyi bir parçasıydım - BasketFaul.com

Clyburn: Darüşşafaka'da takımın iyi bir parçasıydım

30-04-20 14:30
Kaynak: Eurohoops
Turkish Airlines EuroLeague ekibi CSKA Moskova’nın yıldızı ve aynı zamanda Darüşşafaka‘nın eski oyuncusu Will Clyburn, Eurohoops’un Instagram canlı yayınında soruları yanıtladı.

İlk olarak ön çapraz bağ sakatlığı hakkında konuşan Clyburn şu ifadelere yer verdi:

“İniş ve çıkışlarım oluyor. Bu sakatlığı bilenler anlayacaktır, iyileşme sürecinde iki ay boyunca sürekli aynı şeyleri yapmak sizi yoruyor. Temasa geçemiyorum ancak koşuyorum, ağırlık kaldırıyorum,”

Sakatlığının ardından CSKA‘nın yoluna sıkıntısız devam ettiğine değinen Will, “Takıma kredi vermem gerekiyor. Ben sakatlandıktan sonra Olympiacos‘a kaybettiler ama buna katlandılar. James resmen takımı taşıdı. Mike’a saygı göstermek zorundayım.” dedi.

EuroLeague’in yeniden sahne alması konusunda Will Clyburn’ün görüşleri şu şekildeydi:

“Sezonun geri dönmesi zor olacak. Tarih belirlemek mantıklı değil. Bence sezon devam etmeyecek, bu yüzden gelecek sezona hazırlanmak en iyisi. Her şey yolunda ve kontrol altındaysa, birçok kişi sezonun devamını isteyecektir, ancak sadece kontrol altındaysa. Şu an basketboldan başka bir şey düşünemezsiniz.”

Draftte seçilmemesiyle ilgili “Avrupa hakkında hiçbir şey bilmiyordum, rüyam NBA idi. Menajerim draftten sonra benimle konuştu. Basketbol oynamak ve ailemle ilgilenmek istedim. Yaz Ligi’nde mücadele ettim ama iyi geçmedi.” ifadelerini kullandı.

Darüşşafaka dönemi hakkında da ifadeler kullanan Clyburn şunları söyledi:

“Almak istedikleri oyuncu olan Mindaugas Kuzminskas’ı NBA’e, New York Knicks‘e kaybettiler ve o zaman boştaydı. O sezon onların son transferiydim. Koç David Blatt ile konuştuğumda bana ‘takıma yardım etmeye geleceksin’ dedi. Takımın iyi bir parçasıydım. Bu ekipte yetenekliydik. Hepimiz kaldı, biz gürültü yapmak. Bütün bu durum gelişmeme yardımcı oldu.”

Darüşşafaka’dan sonra Rus devinin yolunu tutmasıyla ilgili olarak “CSKA dışında başka herhangi bir teklifle ilgilenmedim. Nereye gitmek istediğimi biliyordum,” şeklinde konuşan Clyburn ABD’de kariyerine devam edip etmeyeceği konusunda “NBA’e gitmek istiyorum ama oynamak istiyorum. EuroLeague’de bir yıl daha oynamak istiyorum. Benchte oturmak için kilit rolde olduğum bir yerden ayrılmak istemiyorum,” dedi.

EuroLeague’deki en iyi oyuncu sorusuna “Shane Larkin ve Mike James” yanıtını veren Clyburn savunulması en zor oyuncu olarak Fenerbahçeli De Colo’yu işaret etti:

“Nando De Colo. O bir katil.”

En İyi Beş tercihini de yapan yıldız oyuncu Shane Larkin, Nando De Colo, Cory Higgins, Anthony Randolph ve Kyle Hines‘ı seçti.

Turnuvada karşılaştığı en büyük trash talkerlardan bahseden Will Clyburn CSKA’dan eski takım arkadaşları Sergio Rodriguez ve De Colo‘yu söyledi. 

Yorumlar Okunma: 1082